Przejdź do treści

Opinieouczelniach.pl pomagają maturzystom w mądrym wyborze szkoły wyższej

Wszystkim maturzystom, którzy stoją przed trudnym wyborem szkoły wyższej, przychodzi z pomocą nowy portal edukacyjny www.opinieouczelniach.pl

Opinieouczelniach.pl to pierwsza i jedyna witryna w sieci, gdzie student bądź absolwent szkoły wyższej może ocenić swoją uczelnię, a maturzysta – zapoznać się z opiniami o szkołach wyższych.

– Na tle innych witryn adresowanych do maturzystów portal Opinieouczelniach.pl wyróżnia się bogatą zawartością treści merytorycznych, bardzo przejrzystą architekturą strony głównej i wszystkich podstron, intuicyjną wręcz nawigacją oraz wysmakowaną grafiką. Każdy element portalu przemyślany był pod kątem potrzeb i oczekiwań młodego użytkownika internetu, który znajdzie tu rozwiązania pozwalające łączyć pożyteczne (edukacja) z przyjemnym (rozrywka) – wyjaśnia Agnieszka Szczepanek-Moskal, założycielka portalu.

Każdej szkole wyższej można przyznać punkty od 0 do 10 w zakresie 9 różnych kryteriów. Są one następujące: prestiż uczelni, poziom kadry naukowej, atrakcyjność oferty kształcenia, jakość współpracy międzynarodowej, innowacyjne technologie w nauczaniu, perspektywy pracy dla absolwentów, oferta zajęć pozadydaktycznych, możliwość rozwijania pasji i zainteresowań, atmosfera panująca na uczelni.

Dodatkowo przy każdej ze szkół wyższych można napisać komentarz na jej temat. Obok placówek prezentowana jest informacja, ile osób dokonało oceny danej szkoły oraz jaka jest liczba wszystkich postów.

Oprócz ocen szkół wyższych, komentarzy i opinii internauci znajdą w portalu: kompletną bazę uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce, zaawansowaną wyszukiwarkę z różnorodnymi kryteriami wyboru, blok poradnikowo-informacyjny skierowany do maturzystów (Matura i Studia) oraz studentów (Praca i Kariera), maturalne arkusze egzaminacyjne, prezentację kierunków studiów, opisy zawodów, codziennie aktualizowane informacje o tematyce edukacyjnej czy wydarzenia z życia szkół wyższych.

W portalu nie zabrakło luźniejszych wątków, prezentowanych na podstronie „W czasie wolnym”. Tutaj można poczytać artykuły lifestylowe, dowcipy o studentach, zagłosować na najładniejsze miasto akademickie oraz obejrzeć śmieszne filmiki w Multimedialnej Strefie Swobody.

Witryna Opinieouczelniach.pl pojawiła się w sieci w połowie ubiegłego roku, a już zgromadziła blisko 3000 komentarzy na temat polskich uczelni. Z dnia na dzień rośnie liczba fanów portalu na Facebooku, gdzie realizowany jest konkurs z atrakcyjnymi nagrodami (laptop, pendrivy).

Serdecznie zachęcamy do odwiedzin portalu www.opinieouczelniach.pl oraz dzielenia się swoimi opiniami na temat polskich szkół wyższych.

Dla obecnych maturzystów, a przyszłych studentów, opinie te są bardzo cenne.