Przejdź do treści

Kulturownia.pl, czyli dla każdego coś kulturalnego

Wraz z początkiem Nowego Roku wystartowała Kulturownia.pl – ogólnopolski portal kulturalny, którego celem jest upowszechnienie i krytyczne przetworzenie wiedzy na temat twórców i ich dzieł. Serwis stawia sobie za zadanie dostarczanie najciekawszych treści na temat muzyki, filmu, kabaretu, teatru i literatury we współpracy z organizatorami wydarzeń kulturalnych oraz mediami w całym kraju. Co ważne, wpływ na to co znajdzie się w portalu mają nie tylko redaktorzy i specjaliści, lecz także jego użytkownicy.

Dzięki możliwości samodzielnego zamieszczania informacji o wydarzeniach, każdy organizator zainteresowany współpracą z portalem ma wpływ na to, co pojawi się na temat jego imprezy w Kulturowni.pl. Prosty mechanizm dodawania wydarzeń to ukłon w stronę tych, którzy chcą nagłaśniać realizowane przedsięwzięcia bez konieczności uiszczania jakichkolwiek opłat i zbędnego logowania. Dodatkowo wszyscy użytkownicy mogą również przesyłać informacje, artykuły, recenzje oraz relacje multimedialne ze spotkań i imprez na adres redakacja@kulturownia.pl. Kulturownia.pl to także platforma do zagorzałych dyskusji i ciekawych komentarzy.

Wychodząc na przeciw kulturożercom, twórcy portalu przygotowują niestandardowy newsletter. Nie jest to bynajmniej zwykły mechanizm działający na zasadzie co, gdzie, kiedy, choć będzie w nim można znaleźć i takie informacje. W cotygodniowym newsletterze Kulturowni.pl pojawiają się ciekawe cytaty, informacje na temat skrywanych tajemnic świata kultury oraz, dla tych, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę, treści edukacyjne.