Jeszcze w tym roku w Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy powstanie nowoczesny multipleks sieci Helios

Helios S.A. podpisał umowę najmu 2460 m2 powierzchni położonej w rozrywkowej części Galerii Pomorskiej, znajdującej się na pierwszym piętrze centrum. Dostęp do kina będzie miał miejsce z odnowionej ostatnio części gastronomicznej, w której funkcjonują restauracje takich międzynarodowych sieci jak McDonald’s czy KFC. Otwarcie multipleksu Heliosa na terenie Galerii Pomorskiej jest kolejnym etapem planu modernizacji i rozbudowy tego popularnego centrum handlowego w Bydgoszczy, który jest realizowany przez właściciela obiektu – firmę Resolution Property. Kilka tygodni temu na terenie Galerii swoje sklepy otworzyły Cubus i Claire’s.

Shane Scott, Dyrektor Resolution Property, tak komentuje podpisaną umowę: „Bardzo cieszymy się, że Helios dołączy do grona naszych najemców. To wiodąca w Polsce sieć kin i jej obecność w Galerii Pomorskiej odmieni ofertę rozrywkową centrum, szczególnie tę skierowaną do rodzin i młodszych klientów.” I dodaje: „Podpisana umowa jest istotnym krokiem w realizacji planu rozwoju Galerii Pomorskiej, który obejmuje także znaczącą rozbudowę obiektu. Umowa podkreśla również nasze zaangażowanie inwestycyjne, które jest niezmienne od momentu nabycia przez nas Galerii Pomorskiej w 2010 roku.”

Resolution Property i Helios S.A. zainwestują w budowę nowego kina ponad 3 mln euro. Jest to długoterminowe zobowiązanie, stanowiące istotny element w strategiach obu stron. W przypadku Galerii Pomorskiej nowoczesne kino znacząco wpłynie na polepszenie oferty rozrywkowej centrum i wzrost liczby odwiedzających. Dla sieci Helios natomiast obecność w Bydgoszczy, w której liczba mieszkańców przekracza 360 000, jest istotnym krokiem w budowie ogólnopolskiej sieci obiektów.

„Kino Helios w Galerii Pomorskiej będzie składać się z 7 sal kinowych wyposażonych w najnowsze ekrany i projektory cyfrowe umożliwiające projekcje w technologii 3D. Seanse filmowe obejrzy w nim jednocześnie ponad 1177 osób, które będą mogły również skorzystać z oferty kawiarni i barów kinowych. Cieszymy się, że bydgoszczanie będą mogli w komfortowych warunkach oglądać najnowsze dzieła kinematografii polskiej i światowej w pierwszym kinie Helios w tym mieście” – komentował Jan T. Bogdan, wiceprezes zarządu Helios S.A.

Otwarcie kina Helios na terenie Galerii Pomorskiej planowane jest na koniec 2012 roku, po zakończeniu prac związanych z usuwaniem osprzętu poprzedniego najemcy oraz przystosowaniu centrum do potrzeb multipleksu.

Stuart Lang z Balmain Asset Management, mówi: „Po podpisaniu umowy najmu z Helios S.A., nasz zespół techniczny rozpoczął przygotowywanie dokumentacji niezbędnej do otrzymania zgody na rozpoczęcie prac związanych z budową kina. Ze względu na ilość czekającej nas pracy przewidujemy, że otwarcie nastąpi w listopadzie 2012, będziemy się jednak starać, aby ten termin przyspieszyć.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu