Przejdź do treści

Zmiany w zarządzie Grupera

Piotr Majcherkiewicz, jeden ze współzałożycieli i udziałowiec Grupera, dołączył do grona osób aktywnie zarządzających spółką.

W związku z dużo większym od prognozowanego wzrostem skali biznesu i operacji drugiego na polskim rynku serwisu zakupów grupowych, Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Gruper Sp. z o.o. – właściciela Gruper.pl – podjęło decyzje mające na celu wzmocnienie kompetencji technologicznych i IT w zarządzie spółki. Piotr Majcherkiewicz, jako nowy prezes, będzie odpowiadać za rozwój technologii oraz zasobów informatycznych serwisu. W skład zarządu wchodzą również Tomasz Dalach i Marcin Mikołajczyk, którzy dotychczas kierowali firmą.

Gruper to jedna z najszybciej rozwijających się firm na rynku e-commerce. Serwis zatrudnia już ponad 250 osób i jest drugim największym portalem zakupów grupowych w Polsce. Na początku stycznia liczba transakcji sprzedaży przeprowadzonych za jego pośrednictwem przekroczyła milion.

– W niecałe dwa lata stworzyliśmy serwis mający w swojej bazie ponad 1,5 milionów użytkowników, sprzedaliśmy ponad milion kuponów i staliśmy się największym lokalnym serwisem grupowych zakupów w Europie Środkowo–Wschodniej. Czas na nowe otwarcie i bliższą współpracę wszystkich udziałowców. Rosnąca skala biznesu to coraz większe wyzwania organizacyjne i technologiczne. Piotr Majcherkiewicz będzie nas wspierał w zdobywaniu nowych obszarów rynku i realizowaniu śmiałych planów rozwoju – mówi Tomasz Dalach, członek zarządu Grupera i jego pierwszy prezes.

Gruper planuje intensywny rozwój w kierunku nowych branż i segmentów rynku, wprowadzanie rozwiązań wpieranych przez nowoczesne technologie, a także wejście w inne niż dotąd obszary e-commerce.

– Kontynuacja polityki, która przyniosła firmie dotychczasowy sukces oraz połączenie sił i doświadczeń całego zarządu w tworzeniu i realizacji nowych strategii – to koncepcja działania na najbliższy czas – mówi Piotr Majcherkiewicz, nowy Prezes Gruper.pl.

Piotr Majcherkiewicz ma szerokie doświadczenie w realizacji projektów w zakresie wdrażania i sprzedaży rozwiązań i technologii IT. Wcześniej m.in. jako prezes zarządu rozwinął i wprowadził na giełdę spółkę Wola Info SA. Zajmował również stanowiska kierownicze w firmach Ster-Projekt SA i Hewlett-Packard Poland.