SUSE Linux Enterprise Server już dostępny w środowisku Dell Cloud z VMware vCloud Datacenter Service

Firma SUSE poinformowała, że SUSE Linux Enterprise Server jest pierwszą dystrybucją systemu Linux dostępną w ramach opartej na oprogramowaniu VMware nowej oferty Dell Cloud, wyposażonej w usługi VMware vCloud Datacenter Service.

SUSE Linux Enterprise udostępnia najszerszą gamę aplikacji, jest także zoptymalizowany do pracy z pakietem VMware dla infrastruktury typu cloud. Dzięki temu klienci firmy Dell mogą efektywnie eksploatować w publicznych i prywatnych środowiskach typu cloud szereg aplikacji niezależnych dostawców, uruchamiając je na żądanie i uzyskując ich maksymalną wydajność, dysponując przy tym wygodnym i skutecznym wsparciem technicznym firm Dell i SUSE.

SUSE Linux Enterprise Server zapewnia niezawodność, zgodność interoperacyjną (www.suse.com/products/server/interoperability.html ) oraz wydajność – cechy, których potrzebują klienci, by w pełni wykorzystać zalety technologii typu cloud. Blisko 8500 certyfikowanych aplikacji świadczy o tym, że SUSE Linux Enterprise Server ma najszersze spośród korporacyjnych systemów linuksowych wsparcie niezależnych dostawców oprogramowania, co daje klientom największe możliwości wyboru w środowiskach typu cloud (www.suse.com/pl-pl/solutions/platform.html#cloud ).

SUSE Linux Enterprise Server został zoptymalizowany pod kątem współpracy z architekturą VMware vCloud. Ścisła współpraca z firmą Dell zapewnia klientom łatwy dostęp do pomocy technicznej, ułatwiającej zarządzanie obciążeniami w publicznej i prywatnej infrastrukturze typu cloud.

„Rozwiązanie Dell Cloud zostało stworzone po to, by umożliwić klientom działanie na ich warunkach. Oznacza to możliwość dostępu do odpowiedniego sprzętu, aplikacji i danych według potrzeb klienta” – mówi Ricky Santos, wiceprezes działu Cloud Solutions w firmie Dell. „Współpraca z firmą SUSE pozwala nam zapewnić wydajność i wsparcie zgodne z wymaganiami klientów, którzy potrzebują skalowalnych usług linuksowych, dostępnych na żądanie.”

Dell dołącza do elitarnej grupy dostawców technologii typu cloud, współpracujących z SUSE

SUSE zapewnia działanie publicznych i prywatnych środowisk oferowanych przez wielu najważniejszych dostawców infrastruktury typu cloud (www.suse.com/partners/cloud-service-providers/cloud-pavilion ), w firmy Dell, Amazon Web Services, Fujitsu, IBM, Intel, 1&1, Tencent, SGI, Verizon oraz Vodacom Business. Dostawcy wybierają SUSE Linux Enterprise Server, ponieważ pozwala on realizować newralgiczne usługi informatyczne w środowiskach typu cloud w sposób efektywny i ekonomiczny.

„SUSE pomaga firmom w pełniejszym wykorzystaniu zasobów IT i zwiększa efektywność działania” – mówi Michael Miller, wiceprezes ds. marketingu i współpracy w firmie SUSE. – „Użytkownicy rozwiązania Dell Cloud mogą teraz korzystać z szerokiej gamy aplikacji SUSE i realizować newralgiczne usługi informatyczne w sposób skalowalny, płacąc tylko za to, co zostało użyte. Korzystanie z nowej, korporacyjnej, publicznej i prywatnej infrastruktury typu cloud firmy Dell pozwala im oszczędzać czas i pieniądze.”

Więcej informacji o SUSE Linux Enterprise Server i Dell Cloud z VMware vCloud Datacenter Service można znaleźć pod adresem www.dell.com/vcloud.