Przejdź do treści

PayPal podwaja prognozy dla transakcji mobilnych na 2012 r.

Wartość obsługiwanych poprzez PayPal płatności mobilnych ma w 2012 roku wzrosnąć do 7 mld dol. Prognozę tę ujawnił na targach CES prezes firmy eBay, John Donahoe.

Prognozowane 7 mld dol oznacza prawie dwukrotny wzrost w stosunku do 2011 r, kiedy to wartość transakcji mobilnych obsługiwanych przez PayPal wyniosła 4 mld dol.

Z miesiąca na miesiąc rośnie też liczba konsumentów, którzy regularnie dokonują zakupów za pomocą mobilnej aplikacji PayPal. Obecnie jest ich 17 milionów, podczas gdy jeszcze w czerwcu ubiegłego roku z mobilnych rozwiązań PayPal korzystało 8 milionów osób.

– Bezpośredni wpływ na wzrost mają dwa czynniki: dopasowanie procesu transakcyjnego do specyfiki urządzeń mobilnych oraz powiększająca się liczba osób dokonujących zakupy w ten sposób – napisał na oficjalnym blogu PayPal David Marcus, PayPal Mobile VP. – Proste i bezpieczne w obsłudze rozwiązania PayPal to nowy etap w handlu detalicznym. Dajemy konsumentom łatwe narzędzie do robienia zakupów gdzie, kiedy oraz jak tylko chcą.

Wśród sprzedawców, którzy wdrożyli w ubiegłym roku rozwiązania mobilne PayPal znalazł się Starbucks, Pizza Express, Yorder oraz Fandango. Warto dodać, że prognozy dotyczące ubiegłego roku zostały przekroczone (początkowo zakładano 1,5 mld dol).

Rosnącą popularność zakupów dokonywanych poprzez urządzenia mobilne potwierdzają także najnowsze badania IBM Benchmark. W USA w grudniu ubiegłego roku wartość zakupów dokonywanych poprzez urządzenia mobilne stanowiła aż 11% łącznej wartości sprzedaży online. Oznacza to podwójny wzrost w porównaniu z grudniem 2010.

Więcej informacji: Thepaypalblog.com