Przejdź do treści

Nowe możliwości z aplikacją Info WP.PL

Popularna, mobilna aplikacja informacyjna Wirtualnej Polski na smartfony z Androidem, Info WP.PL, została gruntownie odświeżona. Wśród możliwości, które oferuje teraz użytkownikom, zwracają uwagę nowe, atrakcyjne funkcjonalności: pobierz wszystko, geolokalizacja w informacjach pogodowych a także prognoza dla kilkuset polskich miast. Aplikacja została również wzbogacona o nowe kategorie oraz podkategorie tematyczne, w działach newsowych i galeriach.

Android to obecnie najchętniej wybierany system operacyjny dla smartfonów. Według niedawnych badań firmy Nielsen, aż 42% właścicieli telefonów w USA posiada właśnie ten system. Tendencja ta jest zauważalna również na naszym rynku, a Wirtualna Polska już teraz dba o stale powiększającą się grupę mobilnych użytkowników. Ponad rok temu udostępniliśmy im aplikację informacyjną, teraz wzbogacamy ją o nowe treści i funkcjonalności, dzięki którym internauci jeszcze wygodniej i sprawniej będą mogli korzystać z najciekawszych informacji w swoich telefonach. – mówi Paweł Janecki z Wirtualnej Polski, kierownik zespołu Portal dla Komórek.

Info WP.PL, popularna aplikacja informacyjna dla systemu Android, skierowana jest do posiadaczy smartfonów, którzy cenią sobie stały, bezpłatny dostęp do informacji. Teraz, odświeżona, oferuje jeszcze więcej możliwości.

Po pierwsze, aplikacja wzbogaciła się o dodatkowe kategorie oraz podkategorie tematyczne. Użytkownik ma obecnie do dyspozycji informacje, podzielone na działy: Wiadomości (z kraju i świata), bogatą w funkcjonalności i dane zakładkę Finanse (m.in. wiadomości, komentarze, waluty, aktualne tabele, wykresy, funkcjonalność „moje notowania”), Sport (obok newsów ze sportowego świata, ekstraklasy, F1, bieżące informacje o koszykówce, siatkówce, I lidze) oraz nowy dział – Rozrywka (a w niej film, muzyka, aleseriale, teleshow i nocoty). Istnieje również rozbudowany dział Galerie.

Nowe funkcjonalności zostały także dodane do prognozy pogody – posiada funkcje geolokalizacyjne, wzbogacono też bazę miejscowości (z możliwością wyboru „ulubionych”).

Aplikacja „Info WP.pl” w nowej odsłonie to także dodatkowe, atrakcyjne funkcjonalności. Specjalny widget, umożliwia dostęp do aplikacji bezpośrednio, z pulpitu smartfona. Nowe opcje to także m.in. powiadomienia o najważniejszych newsach; pobierz wszystko – pozwala na odczytywanie informacji w trybie offline czy funkcje społecznościowe (możliwość dzielenia się newsami za pomocą Facebooka i Twittera).