Przejdź do treści

Nowa oferta reklamy wideo w serwisach Rzeczpospolitej

Sieć reklamowa Evolution Media Net przygotowała nową ofertę reklamy wideo obejmującą internetowe wydanie dziennika Rzeczpospolita i platformę tv.rp.pl.

Wspólnie przygotowana oferta jest jednym z pierwszych efektów współpracy między Evolution a Presspublicą, wydawcą dziennika Rzeczpospolita. Reklamy wideo będą emitowane zarówno na stronie rp.pl, czyli internetowym wydaniu Rzeczpospolitej, jak i na platformie tv.rp.pl.

Rzeczpospolita to jeden z najlepiej rozpoznawalnych polskich tytułów prasowych, a zarazem jedno z najbardziej opiniotwórczych mediów. Internetowy serwis rp.pl jest odwiedzany głównie przez osoby wykształcone i zajmujące kierownicze stanowiska, wpływowe i opiniotwórcze w swoich środowiskach, o większej niż przeciętna sile nabywczej.

Platforma tv.rp.pl to część serwisu gazety, która emituje materiały wideo, takie jak programy cykliczne, relacje i komentarze ekonomiczne. Wśród stałych cykli są między innymi “Antysalonik Ziemkiewicza”, “Bronisław Wildstein przedstawia”, “Cafe Rz”, “Pro i kontra” czy “TV Biznes”. Platforma posiada ponad 3 800 autorskich materiałów wideo, a każdego miesiąca przybywa około 100 nowych. Średnio serwis emituje ponad 300 tysięcy spotów wideo.

Głównym elementem oferty jest reklama typu pre-roll, czyli emitowana przed właściwym materiałem filmowym. Reklama występuje w dwóch formach: 15 i 30 sekundowej. Oprócz tego przygotowana została propozycja reklamy wideo w standardowych formatach, takich jak rectangle, double- i triplebillboard. Nie różni się ona od dobrze znanych form bannerowych, ale zamiast animacji emitowany jest film.

Rzeczpospolita to jeden z najważniejszych tytułów prasowych i zarazem jeden z ważniejszych serwisów internetowych w kategorii polityka, prawo i gospodarka. Reklama wideo jest jednym z naszych priorytetów, a w przypadku takiego serwisu jest ona szczególnie skuteczna. Nie przypadkowo rozpoczynamy współpracę z Presspublicą właśnie w tym obszarze. – mówi Maciej Mincer, CEO sieci Evolution.