Przejdź do treści

Karol Skorupski i Marcin Ośmiałowski przechodzą do Biura Reklamy Grupy Allegro i GG

Karol Skorupski i Marcin Ośmiałowski z Ringier Axel Springer Polska dołączą od 6 lutego do Biura Reklamy Grupy Allegro i GG. Powołane na początku stycznia br. wspólne biuro reklamy zapewnia dotarcie do niemal 80% polskich internautów, ustępując zasięgiem tylko Grupie Google.

Stanowisko Dyrektora Sprzedaży obejmie Karol Skorupski, który był dotychczas Dyrektorem Sprzedaży Korporacyjnej w Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o., wcześniej pracował na stanowisku Dyrektora Biura Reklamy Prasy Codziennej. W Biurze Reklamy Grupy Allegro i GG będzie zarządzał działem agencyjnym i działem sprzedaży bezpośredniej.

Marcin Ośmiałowski obejmie stanowisko Dyrektora Sprzedaży Agencyjnej. Do jego obowiązków będzie nadzór nad współpracą z domami mediowymi i agencjami reklamowymi oraz ich klientami. Marcin Ośmiałowski pełnił dotychczas funkcję Dyrektora ds. Klientów Strategicznych i Agencyjnych w Biurze Reklamy Prasy Codziennej („Fakt”, „Przegląd Sportowy”) w Ringier Axel Springer Polska.

Jednocześnie z początkiem stycznia w ramach tworzenia nowej struktury Biura Reklamy Grupy Allegro i GG na stanowisko Kierownika Działu Sprzedaży Bezpośredniej awansował Piotr Dobrowolski, od ponad trzech lat pracujący w GG Network.

Biuro Reklamy Grupy Allegro i GG to od początku stycznia nowa wspólna oferta dwóch liderów polskiego Internetu pozwalająca dotrzeć do blisko 80% polskich internautów, ustępując w zasięgu jedynie Grupie Google. Obie spółki należą do globalnego koncernu Naspers, którego serwisy trafiają w Polsce do 15 milionów użytkowników miesięcznie.