Przejdź do treści

Firma Etis Sp. z o.o. zaprojektowała instalacje wentylacji mechanicznej i klimatyzacji w budynku mieszkalno-usługowym

Firma Etis Sp. z o.o. wykonała projekt instalacji wentylacji mechanicznej i klimatyzacji w budynku mieszkalno – usługowym zlokalizowanym przy ul. Piłsudskiego/Wyszyńskiego w Mińsku Mazowieckim.

Budynek jest obiektem nowo projektowanym, 5-kondygnacyjnym z parkingiem podziemnym. Instalacja wentylacji mechanicznej zostanie wykonana w oparciu o 2 centrale wentylacyjne nawiewno – wywiewne, z nagrzewnicami wodnymi i automatyką BD-2 (50) firmy VBW dla parteru , BD-3 (50) firmy VBW dla piętra.

1 Budynek mieszkalno-usługowy, Etis, MULTI V PLUS III LGE, VBWCentrale zlokalizowano na dachu budynku. Projektuje się nawiew i wywiew powietrza po stronie pomieszczenia poprzez kratki wentylacyjne z przepustnicami zlokalizowane na kanałach wentylacyjnych. Wentylacja mechaniczna wywiewna z pomieszczeń sanitarnych jest realizowana za pomocą wentylatorów kanałowych, ściennych przystosowanych do pracy ciągłej.

W pomieszczeniach usługowych zaprojektowano instalację schładzania powietrza w oparciu o system VRF MULTI V PLUS III LGE.

Instalacja klimatyzacji obejmuje pomieszczenia usługowe na piętrze i parterze budynku. Układ opiera się o dwa niezależne systemy typu VRF dla każdej kondygnacji. Jednostki zewnętrzne zostały zlokalizowane na dachu budynku. Pierwszy system klimatyzacji obsługuje 5 jednostek wewnętrznych, system drugi obsługuje 9 jednostek wewnętrznych.

Przy projekcie pracowały mgr inż. Anna Kaczorowska i mgr inż. Maria Majchrzyk.