Exorigo wdraża system ERP w spółkach Grupy Empik

Spółka Exorigo wdrożyła system Oracle EBS w Grupie Empik. Obecnie trwają pracę wdrożeniowe we wszystkich spółkach należących do Grupy Empik oraz nowo pozyskanych w procesie akwizycji.

Projekt implementacji systemu klasy ERP w Grupie Empik rozpoczął się w 2011 roku, a obecnie trwają pracę mające na celu objęcie tym systemem wszystkich spółek zależnych oraz przejętych przez Empik w procesie akwizycji. Ma to na celu ujednolicenie systemu finansowo-księgowego i usprawnienie zarządzania wszystkimi podmiotami wchodzącymi w skład Grupy Empik. Zastosowane rozwiązanie Oracle E-Business Suite R12 zapewnia zaawansowaną kontrolę procesów finansowo-księgowych i sprzedażowych, analizę danych i controling.

Wdrożenie nowego systemu w spółkach całej Grupy ma dla nas bardzo duże znaczenie, ponieważ istotnie poprawi możliwości kontroli procesów finansowych i sprzedażowych, a tym samym pozytywnie wpłynie na dalsze działania biznesowe. – mówi Marek Gryz, Szef Działu Infrastruktury IT w Empik. Exorigo jest sprawdzonym partnerem z którym współpracujemy w zakresie obsługi IT od dawna. Tak jak przy poprzednich projektach, tak i przy tym pracę przebiegały bez istotnych problemów.

Jest to kolejny projekt realizowany przez Exorigo dla tego Klienta. Zgodnie z umową Exorigo zapewnia kompleksową obsługę prac, włącznie z dostawą niezbędnego sprzętu i infrastruktury informatycznej.

Empik to lider na polskim rynku dystrybucji dóbr kultury. W 180 salonach na terenie Polski Empik oferuje swoim Klientom unikalny mix produktów kultury, wiedzy i rozrywki z kategorii: prasa, książki, muzyka, film, gry i programy multimedialne, produkty art&pap, zabawki, gry planszowe oraz bilety na wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. Empik to również sklep internetowy z ofertą ponad 700 tysięcy produktów (również elektroniki, zabawek, perfum). Empik jest częścią Grupy EM&F, spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, wiodącego dystrybutora produktów lifestyle’owych. Na koniec września 2011 r. sieć sprzedaży Grupy EM&F liczyła 742 punkty o łącznej powierzchni netto 312.366 m². Grupę EM&F tworzą spółki o profilu operacyjno-handlowym oraz NFI Empik Media & Fashion S.A. jako spółka holdingowa.