Dotyk Śmierci na CES 2012

Najbardziej prestiżowe targi elektroniki użytkowej w Las Vegas są jedną z najlepszych okazji do zaprezentowania noworocznych nowości. Wśród wystawców rok do roku figuruje firma Genius, która pokazała kilka ciekawych produktów.

Na uwagę zasługuje mysz dla graczy, pochodząca z nowej serii GX. Genius DeathTaker, bo tak nazywa się prezentowany model, charakteryzuje się sensorem laserowym o regulowanej rozdzielczości (niezależnie dla osi X i Y) od 100 do 5700 DPI. Ponadto, posiada wbudowany procesor, dzięki któremu czas reakcji zmniejszono do 1 ms.

Interesujący wydaje się być także miniaturowy projektor Bella Vision BV-200. Może on okazać się pomocy podczas wyświetlania filmów lub gier wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca. Wyposażono go we wbudowaną przeglądarkę dokumentów oraz plików audio/wideo, dzięki czemu nie musi być podłączony do komputera.

Niecodziennym produktem jest natomiast Ring Presenter, który ma usprawnić prowadzenie prezentacji. Oferuje on nie tylko pełną kontrolę nad PowerPointem, ale również nad wszelkimi dokumentami czy stronami internetowymi. Dodatkowo, pozwala na sterowanie kursorem myszy. Wyposażono go również we wskaźnik laserowy.

Wszystkie produkty zadebiutują w sprzedaży, w bieżącym roku. Sugerowane ceny detaliczne nie są jeszcze znane. Każdy objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta.