Przejdź do treści

PanMedia Western z kampanią Rajdu Dakar 2012 dla PKN Orlen

Kampanię promującą udział zawodników Orlen Team w 34 edycji Rajdu Dakar zaplanował we współpracy z PKN Orlen dom mediowy PanMedia Western

Media użyte w kampanii:

TVP ( TVP 1, TVP2, TVP INFO i TVP Sport ). Publiczna telewizja po raz kolejny realizuje kroniki dakarowe zarówno sportowe, realizowane przez redakcję sportową TVP, jak i lifestylowe, których twarzą jest znana prezenterka Beata Sadowska. Na stronach sport.tvp.pl można również oglądać wszystkie materiały video prezentowane na antenie telewizji.

Relacje filmowe z rajdu dostępne są również online – zarówno na stronach TVP („Kroniki Dakaru” produkowane przez redakcję TVP), jak i na sponsorowanej przez Orlen sekcji dedykowanej Dakarowi na sport.onet.pl. Dostępne są tam przygotowywane przez dziennikarza portalu codzienne reportaże z trasy rajdu. Społecznościową stronę projektu tworzą zarówno newsy dotyczące Orlen Team’u dostępne na facebookowym profilu, jak i umieszczane tam na bieżąco zdjęcia oraz clipy video dostępne również na YouTube. Dla kibiców przygotowane zostały specjalne aplikacje konkursowe na FB z atrakcyjnymi nagrodami.

TVN TURBO wyprodukowało 4 odcinkowy program prezentujący sylwetki zawodników i ich przygotowania do rajdu.

W kampanii biorą również udział stacje radiowe Eska i Eska Rock. W Esce prowadzony jest konkurs dla słuchaczy pod hasłem „Rajd Dakar z Eską”, w którym do wygrania są karty na paliwo o wartości 700 pln oraz spotkanie z Orlen Team’em.

Dzięki współpracy Onetu i Orlenu w powstał serwis specjalny dedykowany tegorocznej edycji rajdu Dakar2012, w którym można na bieżąco śledzić osiągnięcia Polaków startujących w najbardziej wymagającym z rajdów. Bogate zasoby multimedialne uzupełniają część informacyjną serwisu, w której można na bieżąco obserwować klasyfikację w poszczególnych kategoriach: samochodów, motocykli, quadów i ciężarówek oraz śledzić trasę rajdu.

Kampania ma prasowe wsparcie w trzech tytułach wydawnictwa Ringer Axel Springer ( Fakt, Przegląd Sportowy i Sport ).

W skład Orlen Teamu w tej prestiżowej imprezie wchodzą zawodnicy od lat odnoszący sukcesy w sportach motorowych – Krzysztof Hołowczyc wraz z pilotem Jean Marc-Fortin oraz motocykliści Jacek Czachor, Marek Dąbrowski i Jakub Przygoński.

Niespodzianką jest udział Tomasza Karolaka w Rajdzie Dakar jako specjalnego wysłannika, który relacjonuje wydarzenia z zaplecza rajdu.

Działania promocyjne potrwają do końca stycznia.