Przejdź do treści

Należący do giełdowego Eurotela sklep Mobile2.pl dynamicznie zwiększa sprzedaż

Należący do giełdowej spółki Eurotel, sklep internetowy mobile2.pl, zajmujący się sprzedażą telefonów komórkowych, tabletów, telewizji na kartę i akcesoriów GSM zwiększył sprzedaż w IV kwartale 2011 r. ponad dwukrotnie.

„Hitami sezonu świątecznego w naszym sklepie były iPhone’y, które mieliśmy w najlepszej cenie na rynku, kilka nowości jak np. telefony Huawei oraz markowe akcesoria Jabra. Jednak w większości działów naszego sklepu obserwowaliśmy bardzo duże zainteresowanie internautów. W stosunku do poprzedniego kwartału, w IV kwartale 2011 roku sprzedaż była o ponad 150 proc wyższa” – mówi Kamila Kwiatkowska, manager sklepu mobile2.pl – „To było udane zakończenie bardzo owocnego dla sklepu roku.”

Właścicielem sklepu internetowego mobile2.pl jest giełdowa spółka Eurotel SA, jeden z czołowych graczy w branży dilerów komórkowych. Sklep został uruchomiony jesienią 2010 roku i początkowo działał w ramach portalu korporacyjnego spółki. Po kilku miesiącach, na podstawie satysfakcjonujących wyników, zarząd spółki zdecydował się wyodrębnić tę część swojej działalności i prowadzić ją dalej pod nową, odrębną marką mobile2.pl.

W kwietniu 2011 r. sklep uzyskał całkowicie nowy layout, strukturę i rozwiązania nawigacyjne. Zmiany te zostały dokonane po szczegółowej analizie danych dotyczących tzw. usability sklepu, ich celem było maksymalne ułatwienie intuicyjnego poruszania się po szerokiej ofercie sklepu.

Z kolei w październiku ub.r. w ramach sklepu został uruchomiony dział Outlet (End of Life). Wtedy też sklep zdecydował się udostępnić swoim klientom możliwość łatwego korzystania online z opcji zakupów ratalnych.

Sklep mobile2.pl korzysta z doświadczenia grupy telekomunikacyjnej Eurotel SA na rynku GSM, w wyniku czego może zapewnić swoim klientom ofertę wysokiej jakości, pochodzącą z polskiej dystrybucji, bogatą w nowości rynkowe, markowe produkty i oryginalne akcesoria GSM, oraz posiadającą gwarancje producentów. Po dokonaniu zakupu wszyscy klienci mogą skorzystać zarówno ze specjalistycznych porad eksperckich jak i pomocy w obsłudze zakupionych produktów. Istotną zaletą wyróżniającą sklep spośród działających na rynku konkurentów jest fakt, że zamówione towary klienci mogą odebrać bez dodatkowych opłat w salonach sieci sprzedaży należących do Eurotel SA na terenie całego kraju.