Strajk i utrudnienia na Lotnisku Chopina w Warszawie

Kolejna fala ogólnopolskiego protestu służb mundurowych może wpłynąć negatywnie na działalność warszawskiego lotniska. Utrudnienia dla pasażerów będą wiązać się z włoskim strajkiem pracowników straży granicznej. Ma się on odbyć 10.01.2012, we wtorek w południe.

Jak podaje agencja IAR, warszawskie lotnisko zostało wytypowane na jedno z trzech przejść granicznych w kraju, na których strażnicy graniczni okażą swoje niezadowolenie wobec rządowych planów podwyżek pensji.

Już jutro 10 stycznia o godzinie 12:00, na trzech przejściach granicznych (w tym na Lotnisku Chopina) strażnicy graniczni podejmą strajk włoski. Taka postać protestu wynika z tego, że prawo zabrania strajku służbom mundurowym. Pracownicy straży granicznej będą zatem wykonywać bardzo szczegółowo swoje czynności, co spowolni ich pracę.

Strajk potrwa tylko 2 godziny, ale podróżni korzystający jutro z warszawskiego lotniska powinni wziąć pod uwagę możliwe utrudnienia i przybyć na miejsce możliwie wcześniej.

Protest jest częścią działania Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych, która 19 grudnia powołała komitet strajkowy. Strażnicy graniczni postanowili zaprotestować przeciw rządowym planom podwyżek pensji jedynie dla policjantów i żołnierzy. Twierdzą, że działania Ministerstwa Spraw Wewnętrznych mają na celu skłócenie służb mundurowych. Oburzeni strażnicy zapowiedzieli strajk na trzech przejściach granicznych w kraju.

Informacje na temat aktualnej sytuacji na Lotnisku Chopina oraz rzeczywiste tablice odlotów i przylotów do tego portu, dostępne są na stronie Centrum Rezerwacji Tanie-Loty.com.pl.