Software AG Polska połączyło się z IDS Scheer Polska

30 grudnia 2011 r. nastąpiło formalne połączenie spółki Software AG Polska Spółka z o.o. oraz spółki IDS Scheer Polska Spółka z o.o. Zakończenie procesu połączenia na lokalnym rynku było poprzedzone intensywnymi pracami nad konsolidacją, integracją procesów operacyjnych obu firm, a także wypracowaniem strategii biznesowej.

W wyniku połączenia spółka IDS Scheer Polska zakończyła działalność, a oferowane przez nią dotychczas produkty i rozwiązania występujące pod marką IDS Scheer oraz usługi konsultingu znalazły się w portfolio Software AG Polska. Umożliwi to spółce oferowanie na polskim rynku kompleksowych rozwiązań w obszarze procesów biznesowych, począwszy od ich analizy i modelowania, poprzez zarządzanie nimi, kontrolowanie oraz monitorowanie. W ramach oferty Software AG Polska Klienci mogą obecnie korzystać także z usług w zakresie wdrażania SAP, jak również doradztwa w sferze konsultingu procesowego.

Firma IDS Scheer została założona w 1984 r. Specjalizowała się w rozwiązaniach i usługach BPM (Business Process Management — zarządzanie procesami biznesowymi) dla firm i organizacji publicznych. W 2009 roku firma została kupiona przez korporację Software AG.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu