Pierwsze nowości Lenovo w trakcie CES 2012

Firma Lenovo zapowiedziała wprowadzenie do oferty hybrydowego notebooka ThinkPad X1, łączącego wydajność poprzedniego modelu X1 oraz dwukrotnie dłuższy czas działania baterii: do 10 godzin. Umożliwia to hybrydowy tryb Instant Media Mode współpracujący z drugim procesorem i systemem operacyjnym. Firma Lenovo zapowiedziała także ultrabook ThinkPad T430u – swój pierwszy biznesowy ultrabook, który zapewnia pracownikom firm wysoką wydajność w wyjątkowo płaskiej i lekkiej konstrukcji.

„ThinkPad X1 Hybrid i ultrabook T430u to modele reprezentujące nową generację płaskich i lekkich komputerów” — powiedział Andrzej Sowiński, dyrektor generalny Lenovo Polska. „Nasze notebooki przeznaczone dla firm, stanowią zupełnie nowe podejście do mobilnej pracy z komputerem. Nasze komputery mogą być z powodzeniem stosowane zarówno do pracy w terenie jak i działań w biurze”.

Tryb Instant Media Mode — dwukrotnie dłuższy czas działania baterii

Dzięki wydłużającemu czas działania baterii trybowi Instant Media Mode (IMM) hybrydowy notebook może pełnić rolę drugiego komputera PC. Technologia IMM obejmuje dwurdzeniowy procesor Qualcomm, do 16 GB pamięci oraz specjalnie dostosowany system operacyjny Linux. W celu przełączenia do trybu IMM z systemu Windows wystarczy kliknąć ikonę na ekranie głównym notebooka. W trybie IMM notebook działa podobnie do smartfonu — pozostaje włączony i wymaga rzadszego ładowania.

Pionierski hybrydowy notebook ThinkPad X1 został także wyposażony w Rapid Charge — technologię, która umożliwia ładowanie baterii do 80% w zaledwie 30 minut.

Największe zalety notebooka ThinkPad X1

Mający półtora centymetra grubości i ważący poniżej 1,8 kg ThinkPad X1 Hybrid o przekątnej 13,3″ wyróżnia się wysoką wydajnością — dwukrotnie większą w przypadku procesora oraz czterokrotnie większą w przypadku karty graficznej w porównaniu z poprzednimi notebookami Lenovo o przekątnej 13″. Hybrydowy notebook jest wyposażony w najnowszy procesor z serii Intel Core i3, i5 lub i7 i działa z systemem operacyjnym Windows 7.

ThinkPad X1 Hybrid to świetny komputer dwusystemowy, ale jest to przede wszystkim notebook biznesowy. Świadczą o tym takie funkcje, jak opcjonalna komórkowa łączność szerokopasmowa, wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości ze szkłem Corning® Gorilla® oraz kamera internetowa o wysokiej rozdzielczości, a także mikrofony do rozmów głosowych i wideo. Model ten ma też skuteczne zabezpieczenia dzięki technologii Intel vPro, szyfrowane dyski twarde z obsługą zdalnego zarządzania, a także czytnik linii papilarnych. Multimedia na ekranie notebooka ThinkPad X1 Hybrid wyglądają i brzmią dobrze zarówno w systemie Windows, jak i w trybie IMM. Notebook odtwarza dźwięk w technologii Dolby Home Theater v4, ma gniazdo HDMI, a dzięki technologii Intel Wireless Display może łączyć się bezprzewodowo z telewizorem lub projektorem i przesyłać strumieniowo sygnał wideo o jakości 1080p.

Ultrabook całkowicie biznesowy

Pierwszy biznesowy ultrabook Lenovo — ThinkPad T430u — ma płaską i lekką konstrukcję spotykaną w ultrabookach konsumenckich, ale wyróżnia się biznesową wydajnością i niewygórowaną ceną — już od 849 USD.

Elegancki ultrabook ThinkPad T430u zawiera elementy typowe dla notebooków klasy premium, takie jak matowe, przyjemne w dotyku wykończenie czy aluminiowa obudowa. Ultrabook ma mniej niż 2 cm grubości i waży mniej niż 1,8 kg. Po otwarciu ultrabooka ukazuje się nowoczesna klawiatura ThinkPad z klawiszami wystającymi od dołu.

Biznesowe funkcje tego 14-calowego notebooka to między innymi:

  • Najnowsze procesory Intel Core i wbudowane układy graficzne Intel lub karty Nvidia do wyboru
  • Dysk SSD lub dysk twardy do 1 TB do wyboru
  • Bateria o czasie pracy do sześciu godzin
  • Szybkie wznawianie działania i uruchamianie systemu
  • Funkcja Lenovo Solution Center oparta na technologii Intel Small Business Advantage — zestaw narzędzi zabezpieczających i ułatwiających pracę, które umożliwiają oszczędzanie energii i automatyczną aktualizację poprawek.

Ceny i dostępność

Notebook ThinkPad X1 Hybrid i ultrabook ThinkPad T430u będą dostępne od odpowiednio II i III kwartału 2012 r. za pośrednictwem partnerów biznesowych i w witrynie internetowej www.lenovo.com. Ceny modeli zaczynają się od około 1599 USD i 849 USD.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu