Coraz więcej cyfrowych produktów na internetowych półkach

Polscy konsumenci coraz chętniej decydują się na zakup książek, muzyki i filmów w cyfrowej postaci. Firma PricewaterhouseCoopers szacuje, że w 2012 roku rodzimy rynek samych książek elektronicznych będzie wart 21 mln dol. W celu ułatwienia sprzedawcom dostosowania się do nowych trendów platforma Click Shop wprowadziła aktualizację umożliwiającą sklepom internetowym łatwe uruchomienie sprzedaży plików cyfrowych.

Jeszcze do niedawna sprzedawcy prowadzący handel online nie traktowali sprzedaży cyfrowych plików priorytetowo, jednak w ciągu ostatnich dwóch lat wiele się  w tej kwestii zmieniło. Sukcesy sklepów internetowych sprzedających w pierwszej kolejności książki w postaci tekstowych e-booków, bądź dźwiękowych audiobooków zachęciły kolejnych sprzedawców do zaproponowania swoim klientom takiej alternatywy. Na wzrost zainteresowania cyfrowymi zakupami wpływ miało kilka czynników. Po pierwsze różnica cenowa na jaką pozwala cyfrowa postać produktu, a po drugie  wirtualna przesyłka nie obciążająca klienta kosztami transportu. Kolejnym ważnym akceleratorem dla rozwoju rynku produktów cyfrowych w Polsce jest rosnąca popularność urządzeń mobilnych, a w szczególności czytników i tabletów. Analitycy twierdzą, że nad Wisłą dopiero czeka nas boom na te urządzenia w skali podobnej do tej, jaka ma obecnie miejsce w Stanach Zjednoczonych.

– „Sprzedaż produktów cyfrowych otwiera przed e-sklepami zupełnie nowe możliwości udziału w rynku, który dopiero się w naszym kraju rozwija. Cieszymy się, że mogliśmy udostępnić ten potencjał właścicielom sklepów internetowych opartych na platformie Click Shop. Dostępność tanich i wygodnych w użytkowaniu cyfrowych wersji, np. książek czy magazynów to również duża korzyść dla samych konsumentów” – mówi Przemysław Marciniak, Kierownik Produktu E-commerce, home.pl.

W najnowszej wersji oprogramowania sklepowego Click Shop użytkownicy w prosty sposób będą mogli rozpocząć sprzedaż produktów cyfrowych. Rozwiązanie może być wykorzystane zarówno przez tradycyjne księgarnie, które planują rozszerzyć swoją ofertę, jak i sprzedawców, którzy chcą się specjalizować wyłącznie w sprzedaży cyfrowych plików. Zaangażowanie w rynek cyfrowych produktów nowym sprzedawcom może ułatwić aktualnie trwająca promocja home.pl, dzięki której pakiet Click Shop można kupić 50% taniej za 360 zł, a Click Shop Premium za 540 zł. Podane ceny są kwotami netto.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu