Norton Rose wkracza do Ameryki Łacińskiej i Kazachstanu

Międzynarodowa kancelaria prawnicza Norton Rose potwierdziła dzisiaj, że z dniem 1 stycznia 2012 r. do Grupy Norton Rose dołączyła wiodąca kanadyjska kancelaria Macleod Dixon.

W wyniku połączenia Grupa Norton Rose po raz pierwszy wkroczyła do Ameryki Łacińskiej i Azji Środkowej dzięki trzem nowym biurom w Wenezueli, Kolumbii i Kazachstanie oraz znacząco powiększyła swoje zespoły w Kanadzie i Rosji.

Dzięki połączeniu Grupa Norton Rose wzmocniła swoje zespoły we wszystkich kluczowych obszarach specjalizacji kancelarii, w szczególności w przypadku energetyki oraz infrastruktury, górnictwa i rynków towarowych.

Peter Martyr, CEO Grupy Norton Rose, powiedział:

„Jest to wspaniały krok naprzód dla Grupy. Dzięki temu połączeniu będziemy posiadali silną pozycję w energetyce i górnictwie na takich rynkach wschodzących jak Ameryka Łacińska, Azja Środkowa i Rosja. W Kanadzie mamy teraz prawie 700 prawników we wszystkich kluczowych ośrodkach gospodarczych tego kraju, co czyni z nas jedną z trzech wiodących kancelarii prawniczych w tym kraju.”

Powiększona Grupa Norton Rose jest jedną z pięciu największych kancelarii prawniczych na świecie. W 43 biurach kancelarii w Europie, Azji, Australii, Kanadzie, Afryce, Ameryce Łacińskiej i Azji Środkowej oraz na Bliski Wschodzie pracuje ponad 2.900 prawników.

Grupa posiada sześć kluczowych obszarów specjalizacji: instytucje finansowe; energetyka; infrastruktura, górnictwo i rynki towarowe; transport; nowe technologie i innowacje; oraz sektor farmaceutyczny i nauki biologiczne.

Kanada i Ameryka Łacińska

Kancelaria Norton Rose Canada utworzona 1 stycznia 2012 r. poprzez połączenie Norton Rose OR LLP i Macleod Dixon wchodzi w skład Grupy Norton Rose.

W wyniku połączenia liczba prawników w istniejących biurach Grupy w Calgary i Toronto wzrosła do ponad 370. Dzięki prawie 700 prawnikom w Kanadzie, Norton Rose Canada jest jedną z trzech wiodących kancelarii w tym kraju oraz jedną z niewielu posiadających znaczącej wielkości zespoły w każdym z trzech głównych ośrodków gospodarczych tego kraju (w Calgary, Toronto i Montrealu).

Ponadto, Norton Rose Canada posiada 60 prawników w Ameryce Łacińskiej w biurach w Caracas (Wenezuela) oraz Bogocie (Kolumbia).

Kazachstan i Moskwa

W wyniku połączenia, Grupa Norton Rose zyskała nowe biuro w Ałma-Acie w Kazachstanie i znacząco wzmocniła swój zespół w Moskwie.

W biurze w Ałma-Acie pracuje zespół 12 doświadczonych prawników, których wiedza specjalistyczna i znajomość rynku lokalnego doskonale wpisuje się w istniejącą ofertę kancelarii w Azji Środkowej w zakresie energetyki i górnictwa. Zespół ten został sklasyfikowany w Kazachstanie na drugim miejscu w kategorii ‘Prawo Handlowe: Energetyka i Zasoby Naturalne’ [Chambers Global 2011].

Dzięki połączeniu zespół kancelarii w Moskwie powiększy się do 40 prawników i będzie posiadał wiodąca pozycję rynkową w sektorze energetyki i górnictwa. W Rosji zespół kancelarii został sklasyfikowany na pierwszym miejscu w kategorii ‘Energetyka i Zasoby Naturalne: Górnictwo’ [Chambers Global and Chambers Europe 2011] oraz na drugim w kategorii ‘Energetyka i Zasoby Naturalne’ [Chambers Global and Chambers Europe 2011].