Ludzkość: Nasza historia

HISTORY ogłosiło premierę 12-godzinnego, pokazywanego przez 6 kolejnych dni serialu zatytułowanego „Ludzkość: Nasza historia”. Prace nad miniserią trwają od dwóch lat, obecnie znajduje się ona w fazie produkcji. Premiera odbędzie się w 2012 roku. „Ludzkość: Nasza historia” to największe przedsięwzięcie, w jakie zaangażował się kanał HISTORY, a także pierwsza jednoczesna międzynarodowa premiera serialu w historii sieci i pierwsza inicjatywa edukacyjna tego typu na skalę światową.

„Ludzkość: Nasza historia” jest utrzymana w tym samym duchu i tonie, w jakim nakręcono serial „Ameryka: Historia USA” , który odniósł fenomenalny sukces, ale tym razem zrobiono to z jeszcze większym rozmachem. „Ten serial zmieni definicję historii w oczach widzów na całym świecie, sposób jej opowiadania, oglądania, nauczania i doświadczania”, powiedziała Nancy Dubuc, President & General Manager, HISTORY. „W serialu odwiedzamy każdy zakątek ziemi, aby zaprezentować bohaterską historię człowieka i zbiorową historię nas wszystkich. To dla nas zaszczyt i przywilej móc przedstawić tę historię naszym widzom.”

Historia ludzkości to brutalna walka o przetrwanie. Mieliśmy niewielkie szanse na przeżycie – ponad 99,9% wszystkich gatunków na ziemi wyginęło. Ludziom udało się przetrwać pomimo niesprzyjających okoliczności. Serial próbuje odpowiedzieć na pytanie, co sprawiło, że ludzie stali się dominującym gatunkiem na Ziemi. To historia przetrwania w surowych warunkach panujących na naszej planecie.

Kanał HISTORY po raz kolejny nawiązał współpracę z zespołem produkcyjnym Nutopia pod kierownictwem producentów wykonawczych Jane Root i Bena Goolda, tego samego zespołu, który stworzył serial „Ameryka: Historia USA”, wyróżniony nagrodą Emmy w 2010 roku z najwyższą oglądalnością w historii sieci. Zdjęcia do serialu Ludzkość: Nasza historia są kręcone w różnych miejscach na całym świecie, w tym na terenie Chin, RPA i Maroko.

Jane Root opowiada: „Ten projekt przedefiniuje historię, bo prezentuje zupełnie nowy sposób widzenia tego, kim jesteśmy i skąd pochodzimy. Serial ten na zawsze zmieni nasz sposób pojmowania rzeczywistości. Przyciągniemy zainteresowanie widzów, badając świat nauki i jej wpływ na ludzkość.”

„Ludzkość: Nasza historia” to pierwszy serial telewizyjny, który w ambitny sposób przygląda się historii wyścigu ludzkości na przestrzeni wieków, wykorzystując do tego zaskakujące elementy animacji komputerowej oraz dramatyczne rekonstrukcje najważniejszych wydarzeń.

W każdym odcinku ścieżka rozwoju ludzkości jest odkrywana przed widzami za pomocą serii tajemniczych kluczy, poczynając od pierwszych narzędzi poprzez konstrukcję piramid, narodziny rolnictwa, rewolucję w technologiach wojskowych, przybycie Wikingów do Ameryki, a kończąc na rewolucji przemysłowej i narodzinach współczesnego świata. To kronika wydarzeń, które zmieniły historię raz na zawsze, prowadząc nas tam, gdzie jesteśmy dzisiaj.

Łącząc w sobie różne dyscypliny naukowe „Ludzkość: Nasza historia” wyznacza standardy „Wielkiej Historii” oraz sposobu jej doświadczania. Za pomocą takich dziedzin jak geologia, astronomia, meteorologia oraz fizyka serial zgłębia tajemnice sił przyrody i analizuje zdolność człowieka do ich okiełznania za pomocą inżynierii, nauki i innowacji. Ścieżka ludzkości jest usłana wydarzeniami, które rozciągają się na przestrzeni setek, tysięcy, a nawet milionów lat.

Nowy serial będzie śledzić postęp ludzkości ukazując, w jaki sposób pasja, wizja i duch przygody pozwolił nam stworzyć narzędzia i sposób pojmowania świata, umożliwiający nam wyjście poza pierwotne ograniczenia. „Ludzkość: Nasza historia” przekracza ramy tradycyjnego pojmowania historii, aby określić decydujące wydarzenia i niespodziewane zwroty, które doprowadziły do największych osiągnięć w dziedzinie technologii, podróży, inżynierii i pomysłów.

Projektowi będzie towarzyszyć ambitna inicjatywa edukacyjna oraz oferta programowa, która zostanie wyemitowana na nowym amerykańskim kanale HISTORY o nazwie H2.

„Ludzkość: Nasza historia” jest produkowany dla HISTORY przez Nutopia. Producentami wykonawczymi są Jane Root i Ben Goold. Producentami wykonawczymi dla HISTORY są Julian P. Hobbs i Paul Cabana.