Biuro księgowe + wygodna przesyłka + aplikacja online = Księgowość All Inclusive

Z czym większości z nas kojarzy się pojęcie All Inclusive? Z luzem, beztroską i rozbudowaną ofertą w atrakcyjnej cenie. Teraz powinno także kojarzyć się z księgowością. Firma inFakt.pl – kojarzona dotychczas z aplikacją do fakturowania i księgowości online – wprowadza księgowość All Inclusive, której celem jest zapewnienie świętego spokoju przedsiębiorcy, bo księgowością zajmuje się biuro rachunkowe, kurier odbiera dokumenty, a wystawianie faktur  i wgląd we wszystkie dane odbywa się za pomocą aplikacji online.

Do tej pory określenie All Inclusive zarezerwowane było raczej dla wakacji. Zresztą porównanie do branży turystycznej jest tu uzasadnione, bo tak, jak różnią się oczekiwania klientów wobec ofert wypoczynkowych, tak samo różne są wymagania przedsiębiorców co do sposobu prowadzenia księgowości.

„Jedni myśląc o wakacjach mają przed oczami zorganizowane wczasy w ośrodku wypoczynkowym ze ściśle określonym porządkiem i zasadami. Porównałbym taką ofertę do tradycyjnych biur rachunkowych, działających według sztywnych zasad. Przedsiębiorca dowozi dokumenty do biura czynnego zwykle tylko w dni robocze, między godz. 9-17, księgowa rozlicza te dokumenty i wysyła przedsiębiorcy informację o wysokości podatku do zapłacenia. Schemat prosty, ale czy w dzisiejszych czasach jeszcze atrakcyjny?” – pyta Wiktor Sarota, prezes inFakt.pl.

Pytanie jest uzasadnione. Dziś trendy wyznacza nowe pokolenie. Na arenę przedsiębiorczości wchodzi Generacja Y, która aktywnie i w każdej dziedzinie życia korzysta nowoczesnych technologii. Są to ludzie z dużą pewnością siebie, otwarci na nowości. Lubią samodzielnie zarządzać swoim czasem i brać sprawy w swoje ręce. Świadomie rezygnują z etatu na rzecz prowadzenia własnej działalności czy freelancingu. To właśnie przede wszystkich z myślą o nich powstała Księgowość All Inclusive.

Nowa usługa inFakt.pl zachowuje najistotniejsze cechy księgowości online, czyli eliminuje konieczność dowozu dokumentów do biura, zapewnia bieżący wgląd w dane firmowe  oraz umożliwia konsultacje księgowe przez telefon, mail lub live chat. Dodatkowo księgowość All Inclusive daje przedsiębiorcy poczucie bezpieczeństwa, bo księgowością zajmują się profesjonalne księgowe, a inFakt.pl reprezentuje przedsiębiorcę w kontaktach z US i ZUS, a także ponosi odpowiedzialność za swoje usługi. Usługa jest konkurencyjna cenowo w stosunku do tradycyjnych biur rachunkowych – miesięczny koszt obsługi to 149 złotych.

Księgowość All Inclusive jest połączeniem biura rachunkowego, wygodnej przesyłki kurierskiej pozwalającej przedsiębiorcy przekazywać dokumenty bez wychodzenia z domu oraz aplikacji online zapewniającej wgląd do dokumentów księgowych i deklaracji. Idea usługi jest następująca – każdego 5-tego dnia miesiąca kurier zabiera dokumenty przedsiębiorcy i przekazuje je do inFakt.pl, gdzie są one skanowane, rozliczane i wprowadzane do profilu użytkownika. Przedsiębiorca otrzymuje mailowe powiadomienie o wysokości składek ZUS i podatków do zapłacenia.

Najważniejszą jednak cechą księgowości All Inclusive jest umożliwienie przedsiębiorcy wglądu w aktualne dane finansowe firmy. Dzięki temu może on na bieżąco kontrolować koszty, decydować o zakupach czy przygotować środki na podatek. Dodatkowo, kiedy pojawia się konieczność wyszukania faktury, bez jeżdżenia do biura rachunkowego i wyszukiwania dokumentów w segregatorach, przedsiębiorca może szybko odnaleźć w aplikacji właściwy dokument, potrzebny np. żeby zareklamować zepsuty laptop.

Aplikacja inFakt.pl umożliwia też wystawianie faktur, dzięki czemu wszystkie dokumenty firmowe znajdują się w jednym miejscu.
W przypadku ewentualnych pytań, użytkownik może korzystać z konsultacji księgowych dostępnych przez 347 godzin w miesiącu – od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-22.00 i w soboty od godz. 9.00-17.00 – czyli prawie dwukrotnie dłużej niż tradycyjne biura rachunkowe.

Usługa całkowicie eliminuje konieczność osobistego pojawiania się w biurze, ponieważ nawet podpisanie umowy odbywa się w siedzibie Klienta.

„Chcemy zmieniać rynek księgowości w Polsce, po to, by ułatwiać życie przedsiębiorcom. Wybierając księgowość All Inclusive przedsiębiorca zyskuje święty spokój i nie musi myśleć o kwestiach księgowych, dzięki czemu ma więcej czasu i energii na rozwój swojego biznesu” – dodaje Wiktor Sarota.

Twórcy inFakt.pl mają ambitne cele – chcą w ciągu kolejnych 3 lat zdobyć 4% rynku księgowości w Polsce oraz osiągać przychody bliskie 30 mln złotych pod koniec 2014 roku.