Odkryj niezwykłą „Kreskostorię Polski” w kinach 5D Extreme

Pierwszy odcinek „Kreskostorii Polski” – długo oczekiwanego serialu produkcji Studia Animacji Xantus z Grupy ADV, którego reżyserem i scenarzystą jest Bartek Kędzierski – trafi na ekrany kin 5D już 20 stycznia 2012 roku. Technologia 5D i dodatkowe efekty zaskoczą pasjonatów historii i sprawią, że każdy widz poczuje się jak bohater serialu. Pilotażowy odcinek serii zostanie wyemitowany w sieci Kin 5D Extreme w całej Polsce, a premierowe pokazy będzie można zobaczyć już w styczniu!

Pierwszy odcinek „Kreskostorii Polski” pod tytułem „Gdzie jest krzyż?” odkrywa tajemnice dotyczące chrztu Polski oraz sekrety z życia Mieszka i Dobrawy. Obecność Bartka Kędzierskiego -scenarzysty i reżysera serii – daje gwarancję dobrego humoru i niestandardowego podejścia do dziejów Polski.

Niekonwencjonalna formuła i asysta ekspertów na każdym etapie produkcji – od weryfikacji scenografii, aż po określanie szczegółów ubioru – sprawia, że najnowsza realizacja Studia Animacji Xantus to nie tylko ciekawe historie z dziejów narodu, opowiedziane w przystępny sposób, ale także niezwykle rzetelne źródło wiedzy dla uważnego widza.

Wśród bohaterów pojawią się postaci historyczne oraz „zwykli ludzie” – to właśnie ich perypetie i zmagania z problemami życia codziennego są główną osią „Kreskostorii Polski”. ‘Wielka, podręcznikowa historia’ stanowić będzie jedynie tło do ukazania losów zwykłych ludzi. Niewątpliwym atutem produkcji jest także doborowa obsada dubbingowa. Głosów postaciom użyczają m.in.: Marek Kondrat, Borys Szyc, Przemysław Bluszcz, Maciej Tomaszewski, Adam Cywka i wiele innych znakomitości polskiego kina i teatru.

„Doświadczenie naszego zespołu oraz wyczucie Bartka Kędzierskiego jak trafić do młodych widzów czynią nasze wspólne projekty doskonałym materiałem, odpowiadającym potrzebom widzów zarówno młodych jak i tych nieco starszych. Mamy nadzieję, że serial zaskoczy fanów dotychczasowych realizacji Bartka i Xantusa, a także przyciągnie grono nowych odbiorców. ‘Kreskostoria Polski’ to znakomita, a zarazem niezwykle oryginalna lekcja historii” – podkreśla Michał Dusiński, Prezes Studia Animacji Xantus.

Serial historyczny „Kreskostoria” – obejmujący 26 odcinków – skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, ale dorośli będą również bawić się doskonale

„Kreskostoria Polski” realizowana jest we wrocławskim Studiu Animacji Xantus, w którym powstały m.in. kultowe seriale, takie jak: „Włatcy Móch” czy „1000 złych uczynków” oraz cieszące się ogromną popularnością reklamy Serca i Rozumu i Ekspertów Tesco.