Catering z punktu widzenia gospodyni domowej

Minęła już era pań domu spędzających godziny w kuchni, usiłując w pocie czoła przygotować wykwintny i niebanalny posiłek w związku ze zbliżającymi się świętami, czy też inną rodzinną uroczystością. Dziś, gdy czas jest dla każdego na miarę złota, coraz częściej, nie tylko firmy, ale również osoby prywatne zwracają się o pomoc do specjalistów w dziedzinie cateringu.

Do niedawna obraz gospodyni domowych tkwiący w wyobraźnie przeciętnego Polaka przedstawiał kobietę w pełni poświęconą rodzinnym i domowym obowiązkom, która sprawowała pieczę nad mężem, dziećmi i atmosferą domowego ogniska. Lecz dziś ten utarty stereotyp należy zweryfikować.

Współczesna kobieta jest przede wszystkim wszechstronna. Potrafi ona efektywnie łączyć obowiązki domowe z życiem zawodowym, w którym realizuje się i odnosi znaczące sukcesy. Jednak pogodzenie tych dwóch sfer życia nie jest rzeczą prostą. Głównym ograniczeniem jest przede wszystkim czas, na którego brak powszechnie narzekamy. Naturalnym rozwiązaniem, jest poszukiwanie pewnych ułatwień, które mogą usprawnić działanie pani domu i businesswoman w jednym.

Jednym z takich ułatwień, zaczerpniętym ze środowiska biznesowego, jest goszczący od jakiegoś czasu na rynku gastronomicznym trend związany z cateringiem dostarczanym do domu. Profesjonalna obsługa domowych przyjęć cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Intensywne życie zawodowe kobiet sprawia, że nie mają one wystarczająco dużo czasu, aby przygotować idealną kolację, czy też składający się z wielu dań obiad, który zachwyci wszystkich stołowników. Tutaj z pomocą przychodzą restauracje i doświadczone firmy cateringowe, które swoją zróżnicowaną ofertą potrafią sprostać najbardziej wymagającym gustom.

– Klienci coraz częściej korzystają z oferty cateringowej naszej restauracji przy różnego rodzaju rodzinnych uroczystościach – twierdzi Beata Dankowska, Dyrektor ParkHotelu Rosana w Klęce niedaleko Jarocina – Oprócz obsługi takich wydarzeń jak komunie, osiemnastki, czy też rocznice ślubu, klienci zwracają się do nas również w związku z mniejszymi i bardziej kameralnymi imprezami rodzinnymi jak na przykład wigilijna wieczerza, czy tez świąteczny obiad, gdzie potrawy są dostarczane bezpośrednio do domu.

Do lamusa odchodzi zatem era kucharek wynajmowanych w związku z nadchodzącym zjazdem rodzinnym. Problematyczne było czuwanie nad ich pracami, zapewnianie odpowiednich składników oraz przestronnej i bogato wyposażonej kuchni, która nie znajduje się w każdym mieszkaniu. Wiele gospodyń domowych rezygnuje również z samodzielnych wielodniowych przygotowań związanych na przykład z Bożym Narodzeniem. Bo po co tracić czas na gorączkowe zakupy, gotowanie i sprzątanie, gdy ktoś może to zrobić za nas, a my możemy cieszyć się świąteczną atmosferą w gronie rodzinnym?