Discovery pokaże poznański stadion

Dwa dni spędziła ekipa zdjęciowa Discovery na poznańskim stadionie. W dokumencie, który będzie emitowany w maju, będzie można zobaczyć, jak powstawała stalowa konstrukcja stadionu, jak działa system bezpieczeństwa i jakie technologie wykorzystuje się na stadionie obecnie.

W środę i czwartek ekipa Discovery mogła zajrzeć w każdy zakamarek stadionu przy Bułgarskiej, by pokazać, jak funkcjonują systemy bezpieczeństwa i w jaki sposób wyglądał montaż wielkich kratownic konstrukcji dachowej. Discovery mogło sprawdzić także, jak wygląda droga kibica, by dostać się do środka obiektu oraz kto i po co będzie stewardem na stadionie podczas EURO. Materiał, który obecnie jest przygotowywany nosi roboczy tytuł „Behind the scenes EURO 2012” i będzie pokazywał kulisy przygotowań do EURO w Polsce i na Ukrainie.

W programie pokażemy także między innymi drogi, lotniska, przygotowania policji i po trzy wybrane stadiony w Polsce i na Ukrainie. Każdy stadion jest inny i ma swoją cechę unikatową. Mnie najbardziej w Poznaniu podoba się charakterystyczna konstrukcja zadaszenia pokryta membraną i ten efekt, który można uzyskać podświetlając ją w różnej konfiguracji kolorystycznej – mówi reżyser Andrzej Słodkowski.

Emisja zapowiadana jest na maj 2012, a więc na chwilę przed Turniejem UEFA EURO 2012TM. Program przygotowywany przez Discovery będzie składał się z dwóch 60 minutowych odcinków. Ekipa była już na zdjęciach w Łodzi, gdzie projektuje się zestawy przeciwuderzeniowe dla policji, a także na stadionach w Warszawie i Gdańsku.

Nie szukamy informacji, które są kontrowersyjne. Zależy nam na pozytywnym aspekcie przygotowań i emocji jakie niesie ze sobą takie wydarzenie w naszym kraju – dodaje reżyser.

„Behind the scenes EURO 2012” to serial dokumentujący przygotowania w charakterystycznej dla Discovery formule, która wyjaśnienia widzowi proces i zasady działania. Takie programy rządzą się swoimi prawami. Tu ważna jest konkretna wiedza w myśl „How do they do it?” – mówi Elżbieta Ciszewska, producent.

„Behind the scenes EURO 2012” dla Discovery reżyseruje Andrzej  Słodkowski. Jest reżyserem i fotografikiem. Jego filmy realizowane w 82 krajach, emitowane były przez wiele prestiżowych sieci telewizyjnych, m.in. przez Discovery Channel, Global, TSN czy CNN. Pracował i mieszkał w Ameryce Północnej. W Europie Środkowowschodniej realizował filmy m.in. dla sieci IVN California oraz International Broadcast Network Inc. Discovery można oglądać w 200 krajach.

Każdy jeden kraj, w którym program zostanie wyemitowany to wartość dla Poznania i stadionu. Pracując z marką, jaką jest Discovery, cieszy mnie to, że wspólnie z ekipą mieliśmy zbieżną wizję, co warto pokazać. To potwierdza, że stadion jest rozpoznawalny i charakterystyczny. Zawsze podkreślamy, ze ma niezwykłą konstrukcję i wspaniałą atmosferę – mówi Joanna Janowicz Strzyżewska, rzecznik prasowy EURO Poznań 2012.