Portugalski wieczór dla polskich biur podróży

W czwartek 15 grudnia 2011 r. w restauracji Grill & Co na warszawskim Mokotowie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Turismo de Portugal (Portugalską Organizację Turystyczną), na które zaproszeni zostali przedstawiciele warszawskich biur podróży. Celem spotkania było zaprezentowanie bogatej oferty turystycznej Portugalii a także podziękowanie touroperatorom, którzy wspierają promocję kraju fado wśród polskich turystów.

W spotkaniu wzięło udział 46 przedstawicieli biur podróży z Warszawy, specjalizujących się zarówno w turystyce wypoczynkowej, jak i biznesowej. Obecny był Ambasador Portugalii w Warszawie, Pan Jose Duarte Sequeira e Serpa, a także Radca Handlowy i Ekonomiczny Ambasady Portugalii, Pan Nuno Leite, oraz Pan Marek Sławatyniec, Dyrektor warszawskiego biura linii lotniczych TAP Portugal. Imprezę poprowadziła Pani Ewa Mikke, przedstawicielka Turismo de Portugal w Polsce.

Oprócz multimedialnej prezentacji przybliżającej atrakcje turystyczne Portugalii, zaprezentowany został najnowszy film promujący kraj – „Portugal, the beauty of simplicity”, który w tym roku otrzymał nagrodę na festiwalu FilmAT. Na ręce przedstawicieli biur podróży, posiadających w ofercie wycieczki do Portugalii, złożone zostały dyplomy oraz podziękowania za promocję kraju wśród polskich turystów. Dodatkową atrakcją wieczoru było losowanie nagród, w tym biletów lotniczych do Lizbony ufundowanych przez firmę TAP Portugal, oraz weekendowych pobytów w wybranych lizbońskich hotelach. Całość imprezy uświetniła wyśmienita portugalska kuchnia oraz wina serwowane przez restaurację Grill & Co, której właścicielem jest Portugalczyk Pan João Rodrigues.

Więcej informacji na temat Portugalii można znaleźć na stronie: www.visitportugal.com oraz na Facebook’u www.facebook.com/visitportugal.