Grupa PHN S.A. i SEGRO realizują projekt typu joint venture we Wrocławiu

Na części terenów należących do Grupy PHN S.A., przy ulicy Bierutowskiej we Wrocławiu, brytyjski deweloper – firma SEGRO wybuduje nowoczesny obiekt magazynowo-logistyczny, o pow. użytkowej ok 43 000 mkw. Łączna powierzchnia terenu należącego do Grupy PHN S.A wynosi ok. 30 ha. Na mocy umowy pomiędzy firmami, blisko jedną trzecią tego obszaru zajmą nowoczesne obiekty SEGRO. Inwestycja realizowana jest w formie partnerstwa biznesowego pomiędzy spółkami.

Inwestycja z brytyjskim deweloperem SEGRO jest zgodna ze strategią rozwoju spółki Grupa PHN S.A., zakładającą koncentracje działalności na segmentach: biurowym, handlowym i logistycznym.  Grupa PHN S.A. posiada łącznie ponad 1300 ha niezabudowanych działek. Na części z nich planujemy realizację podobnych inwestycji o charakterze logistycznym. W związku z tym jesteśmy otwarci na współpracę w formie partnerstwa biznesowego z wyspecjalizowanymi graczami rynkowymi, m.in. takimi jak SEGRO- powiedział Wojciech Papierak, Prezes Grupy PHN SA.

Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną, dodała: Zawsze koncentrowaliśmy się na dostarczaniu najlepszych rozwiązań w atrakcyjnych lokalizacjach. Nasza ekspansja we Wrocławiu związana jest z rosnącym zapotrzebowaniem na nowoczesne powierzchnie magazynowe w tym rejonie. Dlatego możliwość współpracy z Polskim Holdingiem Nieruchomości dysponującym atrakcyjną działką w stolicy Dolnego Śląska uznaliśmy za bardzo korzystne rozwiązanie biznesowe.