Fyrstenberg i Matkowski zagrają dla wcześniaków

Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg, czołowi debliści świata, wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tegoroczny cel zbiórki jest im szczególnie bliski.

„Od lat przekazujemy różne przedmioty na aukcje WOŚP. Ale w tym roku mamy dodatkową mobilizację, szczególnie ja – mówi Fyrstenberg. Sam urodziłem się jako wcześniak, więc kiedy celem zbiórki jest zakup urządzeń do ratowania wcześniaków, daję z siebie wszystko, podobnie jak na korcie” – uśmiecha się wicemistrz US Open.

Na aukcji można wylicytować mecz przeciwko deblowi Fyrstenberg/Matkowski. Ale zawodnicy Siemens AGD Tennis Team Polska przygotowali dla fanów tenisa sporo niespodzianek.

„Oprócz meczu przekażemy różne tenisowe gadżety z naszymi podpisami – mówi Matkowski. Przedmioty pojawią się na aukcjach za kilka dni. Nie dajemy wszystkiego na raz. Dawkujemy tą przyjemność – śmieje się Marcin Matkowski, świeżo upieczony tata.

Na rzecz WOŚP będzie można wylicytować rakietę Mariusza Fyrstenberga z Igrzysk Olimpijskich Pekin 2008, piękny pamiątkowy album adidasa, wydany na 90-lecie marki czy książki „Uwierzyć w wygraną” z autografami deblistów.

„Po turnieju w Londynie mamy sporo próśb o przekazanie gadżetów na różne aukcje – dodaje Fyrstenberg. „Rozdaliśmy w sumie chyba z 15 rakiet, kilkanaście koszulek, ręczniki, piłki z autografami. Pewnie za jakiś czas te przedmioty również zaczną się pojawiać na aukcjach – mówi „Fryta”.

Niedawno na jednej z aukcji podczas piłkarskiego Memoriału im. Stefana Moskalewicza w Świdwinie wylicytowano rakietę Marcina Matkowskiego za 40 tysięcy zł. Za przykładem Fryty i Matki poszli inni polscy tenisiści. Na rzecz WOŚP można wylicytować również kolację z Alicją Rosolską, czołową deblistką WTA.