Trwa akcja informacyjna „Bezpieczne Zakupy”

Eksperci Konsalnet – jednej z wiodących firm usług ochrony w Polsce – doradzają co robić i na co zwracać uwagę, by nie dać się okraść podczas przedświątecznej fali zakupowej w placówkach handlowych. To właśnie wtedy – jak wynika z obserwacji specjalistów zajmujących się ochroną – złodzieje wykazują się większą niż zwykle aktywnością.

W czasie ostatnich kilku dni przed świętami, większość z nas rusza na zakupy. Niestety, także wtedy – w sklepach i centrach handlowych – „kieszonkowcy” działają ze znaczniej większą niż zwykle intensywnością. Wiele osób zrobienie świątecznych zakupów zostawia sobie na ostatnią chwilę.

– „Duży ruch, nasz pośpiech i nieuwaga ułatwiają działanie przestępcom. Dlatego warto pamiętać o kilku prostych regułach, które mogą uchronić nas przed kradzieżą. Na podstawie naszych obserwacji sporządziliśmy 10 takich zasad” – mówi Witold Kwiatkowski z Konsalnetu.

Z myślą o klientach, którzy wybierają się na zakupy w poprzedzających Święta dniach, eksperci Konsalnet – jak co roku – przygotowali 10 Zasad Bezpiecznych Zakupów, a także 6 punktów „Na co najczęściej zwracają uwagę złodzieje”. Materiały te w wersji elektronicznej są rozsyłane do mediów, a także dostępne na stronach internetowych Konsalnetu. Wśród Zasad Bezpiecznych Zakupów są między innymi wskazówki jak bezpiecznie używać karty kredytowej, gdzie nosić portfel lub jak zamykać i gdzie mieć ze sobą torbę. Dodatkowo – na co zwracać uwagę parkując i zamykając samochód, a także wskazanie, że w razie zaobserwowania podejrzanych zachowań, należy zwracać się do pracowników ochrony.