Ponad 5 mln klientów odwiedziło Cuprum Arena

Rok 2011 to udane 12 miesięcy dla galerii Cuprum Arena w Lubinie. Centrum rozrywkowo-handlowe odwiedziło w tym roku 5,3 mln klientów.

Cuprum Arena to jedyna galeria handlowa w Lubinie. Powstała ona w 2009 r. na terenie wyrobisk górniczych. Centrum zbudowane na planie okręgu przyciąga klientów z całego dawnego województwa legnickiego, a także z dalszych rejonów Dolnego Śląska oraz Wielkopolski.

Powierzchnia zabudowy Cuprum Arena to 2 ha, a całkowita powierzchnia użytkowa galerii to 69 tys. m kw. (w tym 34 tys. powierzchni najmu). W galerii mieści się 130 lokali handlowych i usługowych, w tym fitness klub z basenem oraz pięciosalowe kino Helios.

Lubińskie centrum regularnie organizuje imprezy kulturalne, koncerty i wystawy. W tym roku hitami okazały się wystawy – letnia pod nazwą „Tropem dinozaurów” i jesienna – „Mechaniczny świat kartonu”. W lipcu i sierpniu w Cuprum Arena można było podziwiać pierwszą rekonstrukcję Polskiego Smoka z Lisowic, a więc „naszego” dinozaura oraz oryginalne kości jaszczurów i skamieliny. Na miesiąc część galerii przemieniła się w niesamowity Park Jurajski, w którym tłumy podziwiały ruchome figury dinozaurów. We wrześniu w atrium centrum rozrywkowo-handlowego stanęła przestrzenna instalacja francuskiego artysty Bernarda Lagneau. Stworzył on ogromną rzeźbę składającą się z tekturowych elementów napędzanych silnikami.