Osobista prognoza na zimowe dni

Nikt z nas nie lubi być zaskoczonym przez przymrozek i nagłe załamanie pogody. Szczególne znaczenie ma to w okresie zimowym, kiedy przykładamy dużo większe znaczenie do naszego zdrowia i odporności. A w zimowe wieczory nie koniecznie pasjonujące jest systematyczne śledzenie pogody w telewizji czy na portalach meteo. Dużo praktyczniejszym urządzeniem jest elektroniczna stacja pogodowa, z dużym, wyraźnie podkreślanym ekranem, ułatwiającym odczytywanie danych.

Jednym z najbardziej znanych producentów stacji pogodowych jest amerykańska marka Oregon Scientific, której produkty cechują się wysoką jakością wykonania, precyzją pomiarów i tak ważnym w dzisiejszych czasach, niepowtarzalnym wzornictwem czego dowodem jest współpraca m.in. z Philippe Starckiem czy firmą Ferrari .

Produktami Oregon Scientific, które warto polecić na radzenie sobie z pogodowymi anomaliami są domowe stacje meteo. W sezonie zimowym warto szczególnie zwrócić uwagę na te modele, które wyposażone są w alarm mrozu.

Godna polecenia jest tutaj zwłaszcza stacja BAR 208HG, która wyróżnia się spośród innych produktów serii BAR wielofunkcyjnością oraz klasycznym wyglądem. W tej stacji funkcja alarmu przymrozku odznacza się tym, że w momencie gdy temperatura spadnie do przedziału od +3ºC do -2 ºC dioda przymrozku zaczyna świecić na zielono. Podświetlenie ustępuje jeśli temperatura wyjdzie poza przedział. BAR 208HG dokonuje zapisów odczytów temperatury i wilgotności przez co jest w stanie analizować ich trendy, a wyniki wyświetlać w formie czytelnych strzałek wskazujących czy temperatura lub wilgotność będą malały, rosły czy też utrzymają się na aktualnym poziomie. Za pomocą symboli graficznych BAR 208HG informuje też o nadchodzących upałach, burzach, wiatrach o dużej prędkości, gołoledzi i mgle.

BAR 208HG to także zegar ustawiany radiowo względem zegara atomowego zlokalizowanego pod Frankfurtem, co gwarantuje pełną dokładność wskazań, a także brak konieczności przestawiania godzin ręcznie z czasu letniego na zimowy i odwrotnie.

Inne ważne funkcje w tym modelu to badanie wilgotności dla wskazań obecnych wewnątrz domu jak i na zewnątrz. Co więcej BAR 208HG dzięki analizie trendu, czyli dokonywaniu zapisów odczytów pomiarów jest w stanie analizować trendy w zakresie wilgotności i temperatury za pomocą czytelnych strzałek, a tej podstawie prognozować czy wilgotność lub temperatura będą malały, rosły czy też utrzymają się na aktualnym poziomie. Stacja BAR 208HG prezentuje ponadto aktualną fazę księżyca w formie wyraźnych ikon na wyświetlaczu.

Innym, nieco mniej funkcjonalnie rozbudowanym modelem, na który warto zwrócić uwagę jest zegar elektroniczny Oregon Scientific EW 98 z niezwykle eleganckiej linii Elements.

Co prawda EW98 nie posiada opcji prognozowania pogody, ma natomiast wbudowany alarm mrozu, który aktywuje się gdy temperatura na zewnątrz znajdzie się pomiędzy wartościami granicznymi. Alarm mrozu informuje użytkownika o możliwości gołoledzi.

EW98 charakteryzuje się solidnym i bardzo stylowym wyglądem, a funkcją go wyróżniającą jest czerwony projektor, który wyświetla godzinę, temperaturę wewnętrzną i zewnętrzną oraz wskaźnik alarmu. Poza projekcją, dane można odczytać również na podświetlanym ekranie stacji.

Zegar EW98 wykonana jest bardzo profesjonalnie z dbałością o detale. Wszystkie przyciski nawigacyjne umieszczono z tyłu obudowy, aby nie psuć czystej linii frontu stacji. Pozioma orientacja zegara sprawia, że prezentuje się on dobrze zarówno w biurze jak i na domowej półce.

Oficjalnym dystrybutorem marki Oregon Scientific w Polsce jest firma Zibi S.A.

Więcej na: www.oregonscientific.zibi.pl

Sugerowane ceny detaliczne urządzeń:

  • BAR 208HG – 249 PLN
  • EW 98 – 179 PLN
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu