Opcja nadawania wprost z Paczkomatów InPost już dostępna

Do wigilijnego wieczoru zostało tylko kilka dni, a lista prezentów świątecznych jest nadal pełna? Jeszcze nie wszystko stracone! Dzięki nowej usłudze – nadawaniu paczek wprost z Paczkomatów InPost – zdążymy z prezentem dla bliskich jeszcze przed pierwszą gwiazdką. Marzenie o wysyłce paczek bez korzystania z internetu, drukowania etykiety nadawczej i wnoszenia przedpłaty staje się rzeczywistością!

Choinka przystrojona, a w domu unosi się zapach świątecznych potraw – co zrobić kiedy zabrakło nam czasu na zakup prezentów, a przesyłka z Internetu na pewno nie dojdzie przed wigilijną kolacją? Specjalnie przed świąteczną gorączką przygotowań – chcąc ułatwić obdarowywanie bliskich – firma InPost wprowadziła nową usługę nadawania paczek wprost z Paczkomatu. Wystarczy podać numer telefonu komórkowego osoby do której wysyłamy paczkę, wskazując jednocześnie Paczkomat, do którego ma dotrzeć – a świąteczne podarki na pewno będą na czas!

„Wiemy jak ważne jest to, by nasi bliscy w tym szczególnym świątecznym dniu otrzymali prezenty. Niestety natłok codziennych obowiązków i życie w pośpiechu nie zawsze pozwala na planowanie zakupu podarków z wyprzedzeniem. Jeszcze nic straconego! Aż 98% paczek udaje nam się doręczyć do Paczkomatu następnego dnia, a możliwość nadania przesyłki wprost z automatu na pewno pomoże niejednej z zapracowanych osób wybrnąć z przedświątecznej opresji” – podkreśla Jacek Powałka, Dyrektor Marketingu InPost.

W kampanię reklamującą Paczkomaty InPost włączyła się Martyna Wojciechowska, bo jak sama mówi – „Paczkomaty InPost są idealne dla osoby, która nie ma czasu na stanie w kilometrowej, tasiemcowej kolejce na poczcie czy siedzenie w domu i czekanie na kuriera. To co oferuje InPost jest na wskroś nowoczesne”.

Lokalizacja paczkomatów przy wejściach do centrów handlowych, na stacjach benzynowych i parkingach osiedlowych dodatkowo ułatwia wysyłanie i odbieranie przesyłek. Teraz zakupiony prezent może być nadany do wybranego Paczkomatu w ciągu 17 sekund, w drodze do domu czy pracy, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, w dogodnym – wybranym przez klienta – miejscu.

Pani Anna, klientka InPost zachwala funkcjonowanie Paczkomatów – „Tak szybko jeszcze nic do mnie nie dotarło. Sadzonki dotarły jakby dopiero co zostały zapaczkowane. No i wnuczek miał frajdę gdy po wprowadzeniu kodu nagle odskoczyły drzwiczki, a w środku skrytki była nasza paczka. Teraz zamówiłam sadzonki w innym sklepie i szkoda, że oni nie korzystają z Waszej usługi. Zasugerowałam im Waszą firmę.”

Opinię Pani Anny podziela również Pani Marlena z Warszawy – „Wszystko odbywa sie szybko, sprawnie i bezproblemowo. Kontakt mailowy bardzo słoneczny, osobisty i życzliwy. Najpierw byłam niezwykle mile zaskoczona, a potem jeszcze uśmiechnięta. Dziękuje i wszystkiego dobrego”

Paczki wysłane do 21 grudnia 2011 będą doręczane z gwarancją odbioru w Paczkomacie InPost do dwóch dni od nadania. Przesyłki można nadać jeszcze 22 grudnia – o ile e-sprzedawca zadeklaruje ich wysyłkę tego samego dnia – by już dzień później czekały na odbiór w Paczkomacie InPost. To jednak ostatni moment, by ze spokojem oczekiwać na świąteczne e-zakupy!

InPost w ciągu dwóch ostatnich tygodni przez wigilią napełnia Paczkomaty nawet trzy razy dziennie, w tym raz w nocy, co gwarantuje jeszcze większą efektywność doręczeń.

Według szacunków firmy InPost liczba przesyłek nadawanych w okresie przedświątecznym wzrośnie w tym roku średnio o około 25-30% względem wcześniejszych miesięcy. Z kolei InPost – dzięki usłudze paczkomatowej – odnotuje w grudniu 2011 roku wzrost wolumenu paczek o 300% w odniesieniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu