Kosmetyk – świąteczny prezent idealny

Najłatwiej kupić prezent świąteczny mamie, topowym upominkiem bożonarodzeniowym są perfumy, a szukając prezentów Polki skupiają się głównie na porównywaniu cen – wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez serwis społecznościowy NoweKosmetyki.pl wśród ponad 4000 internautek.

Polki uwielbiają Boże Narodzenie. Przyznaje się do tego aż 81% z nich. Dla 15% święta są obojętne, a jedynie 4% ich po prostu nie lubi. Większość na zakupy świąteczne wyrusza już na początku grudnia (78% wskazań). Na ostatnią chwilę robi to 12% z nas, a zapobiegliwością i zakupami w listopadzie szczyci się jedynie 10% respondentek. Szukając prezentów głównie patrzymy na ceny (63%). Konkretne marki są z kolei najważniejsze dla 37% Polek. Internautki badane przez serwis NoweKosmetyki.pl przyznają się zarówno do skrupulatnego przygotowywania listy zakupów (36%), jak i do impulsowego wybierania prezentów (28%). Pozostała grupa łączy te dwa style.

Zdecydowanie najpopularniejszym prezentem bożonarodzeniowym są kosmetyki (70%). Wyprzedzają one zdecydowanie pozostałe samograje takie jak książki, biżuteria, ubrania czy płyty. Polki są w stanie zapłacić za jeden prezent od 20 do 55 złotych (45% wskazań) i 50-100 zł (33%). Ani zdecydowanie najtańsze, ani najdroższe prezenty nie znajdują zbyt wielu chętnych, zaś wśród wybieranych kosmetyków prym wiodą perfumy oraz zestawy prezentowe (po 40% wskazań).

Statystycznej Polce zdecydowanie najłatwiej jest kupować prezent świąteczny dla mamy. Przyznaje to 40% z nas. Drugi w kolejności jest małżonek/partner (27%), a następne – rodzeństwo (13%). Co ciekawe, łatwiej nam dobrać prezenty dla dzieci i przyjaciół (po 7%) niż dla dziadków i ojca (po 3% wskazań)!

Ankietę przeprowadził społecznościowy portal NoweKosmetyki.pl w dniach 25 listopada – 18 grudnia 2011 na grupie 4325 internautek.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu