Internet w Polsce już od 20 lat

przez | 21/12/2011

Polska oficjalnie ma dostęp do Internetu już od 20 lat, wtedy właśnie zniesione zostały ograniczenia nałożone przez komitet COCOM. Choć dostęp do pierwszego systemu poczty elektronicznej był możliwy już w latach 80., korzystać z niego mogły jedynie instytucje naukowe. Na początku lat 90. sytuacja zaczęła ulegać stopniowej zmianie, a dostęp do Internetu i możliwości jakie ze sobą niesie stawały się coraz bardziej powszechne. W 1994 roku dostęp do Internetu uzyskali wszyscy obywatele, jednak podłączenie komputera do sieci było bardzo drogie. Z czasem konkurencja na rynku dostawców Internetu wzrosła, ceny stały się bardziej przystępne, a Polacy coraz chętniej korzystali z sieci, w której z roku na rok pojawiało się coraz więcej polskich stron. Obecnie w Polsce jest 16 milionów internautów, a 72% z nich korzysta z sieci każdego dnia.

Dostęp do Internetu miał ogromne znaczenie dla rozwoju grupy dystrybutorów rozwiązań sieciowych. Firma D-Link pojawiła się na polskim rynku w 2002 roku i od tego czasu nieustannie wspiera użytkowników Internetu oferując im nowe, wygodne i niezawodne rozwiązania. D-Link wspiera także krajowe ośrodki akademickie i instytucje kulturalne w ramach programu „Kulturalnie bez kabli.”

„D-Link od wielu lat wspiera użytkowników Internetu w Polsce. Obserwujemy Polski rynek i staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom konsumentów. Nasze rozwiązania obejmują między innymi routery, zestawy PowerLine i przełączniki sieciowe. To wszystko ma za zadanie ułatwić korzystanie z Internetu zarówno klientom biznesowym jak i użytkownikom indywidualnym – mówi Kamil Rusjan Marketing & PR Specialist w D-Link Polska. – Historia Internetu ukazuje jak wiele możliwości zostało już wykorzystanych i sugeruje jak wiele pozostało do odkrycia. Nasze innowacyjne rozwiązania takie jak mydlink czy BoxeeBox udowadniają jak wiele możliwości niesie ze sobą Internet i umożliwiają skorzystanie z  nich.”