VEDIA S.A. korzysta z rozwiązania Comarch OPT!MA

VEDIA S.A., notowany na rynku NewConnect krajowy producent i dystrybutor innowacyjnego sprzętu elektronicznego, usprawnił procesy biznesowe decydując się na wdrożenie programu Comarch OPT!MA. Implementację rozwiązania przeprowadziła firma Software Solutions – Złoty Partner Comarch z Warszawy.

Jako dystrybutor sprzętu, firma VEDIA poszukiwała oprogramowania umożliwiającego obsługę importu towarów z Chin i Unii Europejskiej oraz sprawne zarządzanie magazynami i serwisem sprzętu. Wybrane zostały moduły: Księgowość, Kasa/Bank, Handel, Środki Trwałe, Analizy, Płace i Kadry oraz Serwis. Rozwiązanie Comarch OPT!MA jest zgodne z nowym prawem podatkowym i importowym. Szczególnie istotne stało się to w przypadku procedury „Neutralny VAT w imporcie”. Program Comarch OPT!MA umożliwił firmie VEDIA S.A. bezproblemową pracę w zakresie rozliczeń i deklaracji VAT składanych w Urzędzie Skarbowym i Urzędzie Celnym.

We wdrożeniu nieocenioną rolę odegrał Złoty Partner Comarch, warszawska firma Software Solutions. Jej przedstawiciele zaimportowali i dostosowali dane ze stosowanego dotychczas systemu księgowego do nowego oprogramowania. Konsultanci w profesjonalny sposób przystąpili do rozwiązywania zgłoszonych problemów wykazując się szeroką wiedzą na temat oprogramowania, a także obowiązujących przepisów prawnych.

– VEDIA zdecydowała się na wybór firmy Software Solutions ze względu na zaproponowane unikalne rozwiązanie importu danych – mówi Dorota Kuc, kierownik finansowy firmy VEDIA S.A. – W procesie wdrożenia z pewnością należy podkreślić profesjonalizm jej specjalistów. Comarch OPT!MA został dostosowany do specyfiki naszej firmy, a co istotne nie spowodował większych zakłóceń w działalności spółki w trakcie jego implementacji – dodaje Dorota Kuc.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu