Świąteczna premiera nowego ultrabooka Lenovo U300s

Firma Lenovo oficjalnie zaprezentowała dziś nowy IdeaPad U300s oraz dokonała podsumowania mijającego 2011 roku. Dyrektor Generalny Lenovo Polska Andrzej Sowiński pozytywnie ocenił ostatnie dwanaście miesięcy i z optymizmem wyraził się o nadchodzącym 2012 roku

„Lenovo to silna globalna marka. Awansowaliśmy na drugie miejsce na liście największych producentów PC, cały czas stawiamy na innowacyjność oraz ciekawe kampanie marketingowe jak na przykład ostatni projekt „FOR THOSE WHO DO”. W ofercie produktowej cały czas analizujemy potrzeby klientów i dzięki temu dostarczamy najlepszych dostępnych rozwiązań” – ocenił Sowiński i dodał „W mijającym roku nasze portfolio produktowe wzbogaciło się między innymi o tablety K1, ThinkPad oraz ultrabooka U300s. Mam nadzieję, że kolejne dwanaście miesięcy przyniesie nam wiele powodów do zadowolenia. Zacieśniamy współpracę z kanałem partnerskim, organizujemy dodatkowe szkolenia dla partnerów, planujemy różne działania z dystrybutorami, więc mamy wiele powodów do optymizmu”.

Świąteczna premiera U300s

Ultrabook Lenovo to połączenie doskonałego stylu z technologiami najwyższej klasy. U300s to sprzęt przeznaczony dla konsumentów ceniących modę, którzy wymagają produktu eleganckiego, ale też wydajnego i skutecznego.

„Nowe notebooki Lenovo IdeaPad z serii U oferują miłośnikom mody wszystko, czego potrzebują, w eleganckim i zarazem niezwykle przenośnym wydaniu” — powiedział Tomasz Byskosz, marketing manager w Lenovo Polska. „Notebooki U300s to doskonałe luksusowe urządzenia. Każde z nich łączy w sobie funkcje użytkowe i rozrywkowe, a jednocześnie zapewnia użytkownikom swobodę.”

IdeaPad U300s Ultrabook

IdeaPad U300s Ultrabook™ jest wyjątkowo płaski dzięki technologiom firmy Intel. Stanowi on wyjątkową propozycję dla konsumentów, którzy jednakowo cenią sobie styl i szybkość reakcji komputera. Wyposażony w procesor do poziomu Intel® Core™ i7 drugiej generacji z technologią Intel® Turbo Boost 2.0 i uruchamiający się w zaledwie 10 sekund dzięki technologii Enhanced Experience 2.0 RapidDrive SSD(1) model U300s jest gotowy do każdej pracy. U300s ma ultrapłaski wyświetlacz panoramiczny 16:9 HD o przekątnej 13,3″, 4 GB pamięci DDR3 oraz do 256 GB miejsca na dysku SSD.

Mierzący zaledwie 14,9 mm grubości(2) model U300s skonstruowano z jednoczęściowej aluminiowej obudowy, dzięki czemu ten elegancki produkt waży mniej niż półtora kilograma. Model ten jest dostępny w kolorze grafitowoszarym i pomarańczowym. Barwy te nałożono w procesie elektrolizy i piaskowania, tworząc doskonałą, odporną na zarysowania powłokę.

Spośród innych pomysłowych technologii można wymienić jedyną w swoim rodzaju oddychającą klawiaturę — technologia Intel® Advanced Cooling Technology umożliwia wlot powietrza poprzez klawiaturę i jego ujście poprzez boki i tylny zawias. Konstrukcja ta eliminuje potrzebę stosowania wentylatorów pod spodem notebooka i umożliwia długie korzystanie z komputera na kolanach, a nawet na poduszce.

Pomimo ultrapłaskiej konstrukcji, dzięki baterii o wydłużonej żywotności Lenovo Long Life Battery model U300s umożliwia pracę przez osiem godzin oraz zapewnia aż do 30 dni trybu gotowości. Technologia Lenovo RapidCharge umożliwia natomiast ładowanie baterii do 50% w zaledwie 30 minut. Dostępna jest też łączność Bluetooth® i szybka łączność 802.11n Wi-Fi, złącza USB 2.0 i USB 3.0, a także wbudowana kamera internetowa o rozdzielczości 1,3 MP (720p HD).

Rozrywki pod dostatkiem

Notebooki IdeaPad U300s wyświetlają grafikę o jakości HD, mają wyjście HDMI oraz wbudowane głośniki stereo z technologią SRS® Premium Surround Sound™. Takie rozwiązanie zapewnia wspaniałe wrażenia akustyczne podczas oglądania filmów na DVD, oglądania transmisji internetowej z ulubionego meczu piłkarskiego lub koncertu. Multimedia z komputera U300s Ultrabook™ lub ultraprzenośnych notebooków U300/U400 można wyświetlić bezprzewodowo na dużym ekranie za pomocą technologii Intel® Wireless Display (WiDi) (3).

Dostępność (4)

Komputery Lenovo IdeaPad U300s są dostępne w Polsce od grudnia w atrakcyjnym kolorze szarografitowym, a limitowana edycja modelu U300s także w kolorze pomarańczowym. Komputery są dostępne u wybranych dostawców oraz w witrynie www.lenovo.com od października 2011 r.

(1) Funkcja opcjonalna.

(2) Mierzone w najcieńszym punkcie.

(3) Wyświetlanie bezprzewodowe wymaga specjalnego odbiornika.

(4) Ceny nie obejmują podatków ani kosztów wysyłki, mogą ulec zmianie bez powiadomienia i podlegają określonym warunkom. Ceny sprzedawców mogą się różnić. Cena nie obejmuje wszystkich reklamowanych funkcji. Wszystkie oferty są uzależnione od dostępności. Lenovo zastrzega sobie prawo do zmiany oferty i specyfikacji produktów w dowolnym czasie i bez powiadomienia.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu