Strategiczny alians Morizon.pl i Anonse.pl w branży nieruchomości

Internetowa wyszukiwarka nieruchomości Morizon.pl już wkrótce obejmie zarządzanie nieruchomościową częścią popularnego serwisu ogłoszeniowego Anonse.pl.

Dla poszukujących nieruchomości użytkowników obu serwisów oznacza to jeszcze większy wybór ofert, ponieważ ogłoszenia z Morizon.pl zasilą bazę serwisu nieruchomosci.Anonse.pl, a jednocześnie znaczna część ofert nieruchomości z Anonsów będzie publikowana w Morizon.pl. Na porozumieniu właścicieli serwisów zyskają również ogłoszeniodawcy: ci, którzy dotąd ogłaszali się w Morizonie dotrą ze swoją ofertą do użytkowników Anonsów, a dotychczasowi klienci Anonsów, nie dość, że pojawią się na kartach Morizon.pl, to skorzystają również z zalet unikalnego w tej branży modelu rozliczeń za efekt. Dzięki nawiązanej współpracy ogłoszeniodawcy prezentujący swoje oferty w serwisie Morizon.pl istotnie zwiększą realny zasięg dotarcia ze swoją ofertą do potencjalnych kupujących.

Bolesław Drapella, Prezes Zarządu Morizon S.A., tak mówi o współpracy z Anonsami: „Od blisko dwóch lat jesteśmy konsekwentnie najszybciej rozwijającą się wyszukiwarką nieruchomości, a słuszność stosowanych przez nas unikalnych rozwiązań została właśnie potwierdzona kolejną współpracą z ważnym Partnerem. W ten sposób kontynuujemy przyjętą strategię rozwoju Spółki i wzrostu udziału w rynku. Wierzę, że współpraca z Anonse.pl przybliży nas do celu, jakim jest uplasowanie Morizona w gronie trzech największych wyszukiwarek nieruchomości w Polsce.”

Po uruchomieniu serwisu nieruchomosci.Anonse.pl w nowej, projektowanej przez Morizon odsłonie, portal zyska analogiczne do Morizon.pl narzędzia i funkcjonalności, zwłaszcza mechanizm pozycjonowania ofert przez ogłoszeniodawców, którzy płacić będą wyłącznie za efekt w postaci oglądalności ich ofert przez potencjalnych klientów.

„W odróżnieniu od innych wyszukiwarek nieruchomości rozliczamy się ze współpracującymi z nami ogłoszeniodawcami wyłącznie za efekt, ponieważ stawiamy na skuteczność kojarzenia kupujących i sprzedających na rynku nieruchomości, co jest gwarancją satysfakcji długoterminowej wszystkich zainteresowanych” – wyjaśnia Drapella.

„Współpraca z serwisem Morizon jest dla nas bardzo ważnym wydarzeniem. Model biznesowy Morizona oraz jego innowacyjność w dziedzinie technologii pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość rozwoju sekcji nieruchomościowej naszego serwisu oraz samego Wydawnictwa” – mówi Tomasz F. Steinborn, Właściciel serwisu Anonse.pl

Współpraca zakłada również przejęcie przez Spółkę Morizon S.A. obsługi klientów serwisu Anonse.pl działających na rynku wtórnym w branży nieruchomości.

Faktyczny start serwisu nieruchomosci.Anonse.pl z dostosowanymi przez Morizon.pl funkcjonalnościami planowany jest na początek kwietnia 2012 roku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu