Socatots atakuje nowe miasta

Wraz z nowym rokiem Piłkarskie Maluszki rozpoczynają zajęcia w Lublinie, Koszalinie i Rzeszowie. Na wiosnę planują otwarcia kolejnych szkółek.

Socatots mogą zaliczyć 2011 rok do udanych. W zaledwie pół roku drużyna Piłkarskich Maluszków powiększyła się o 600 nowych zawodników i liczy ich obecnie ok. 1600. Mali klienci mają do wyboru 60 lokalizacji, najwięcej w dużych miastach. Do końca roku szkolnego, do czerwca 2012 roku, firma chce otworzyć 15 kolejnych lokalizacji i trenować 2,5 tysiąca dzieci w wieku od 6 miesiąca do 5 roku życia. Obecnie trwają rozmowy z zainteresowanymi franczyzobiorcami z kilku dużych miast, na południu i wschodzie Polski, a już teraz otwierają się oddziały w Koszalinie, Lublinie i Rzeszowie.

„Ten rok pokazał, że Socatots na dobre zadomowiło się na polskim rynku. Widać to zarówno po liczbie klientów, jak i chętnych do współpracy franczyzobiorców. Niewątpliwie pomaga nam międzynarodowe doświadczenie, ale i rosnąca świadomość rodziców odnośnie aktywnego i zdrowego wychowywania dzieci” – mówi Przemysław Olewnik, prezes Socatots Polska.

Otwarcie szkółki Socatots to koszt od 10 do 100 tysięcy złotych w zależności od wielkości obszaru wyłączności. Dla przykładu licencja na stutysięczne miasto to koszt rzędu 30 tysięcy złotych. W tej kwocie zawiera się koszt samej licencji, zalecana rezerwa niezbędna do rozkręcenia biznesu, a także sprzęt, szkolenia oraz wsparcie biznesowe.

„Moja inwestycja we własny biznes pod szyldem Socatots w Trójmieście zamknęła się w kwocie 40 tys. zł, ponieważ byłam jedną z pierwszych partnerek sieci w Polsce” – mówi Karolina Kulesza, franczyzobiorczyni Socatots. „Dzisiaj mogę się pochwalić placówkami w Gdańsku, Gdyni, Rumii i Sopocie, w których ćwiczy łącznie 300 dzieci.”

Socatots to zajęcia dla dzieci, podczas których maluchy ćwiczą wspólnie ze swoimi rodzicami. Podstawą tego biznesu jest wiedza i regularne szkolenia. To jedyny w Polsce program ogólnorozwojowy dla najmłodszych, który opiera się o wytyczne brytyjskiego Ministerstwa Edukacji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu