Selena na Polsko-Chińskim Forum Gospodarczym

Grupa Selena – holding spółek prowadzących działalność na całym świecie, zajmujących się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej – weźmie udział w Polsko-Chińskim Forum Gospodarczym. Selena jest także członkiem Rady Programowej Forum.

Polsko-Chińskie Forum Gospodarcze – zaplanowane na 21 grudnia – to jedno z wydarzeń gospodarczych zorganizowanych w ramach wizyty Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz przedstawicieli polskiego biznesu w Chinach. Selena jest członkiem Rady Programowej Forum, a reprezentant firmy uczestniczyć będzie także w panelu poświęconym transportowi, branży budowlanej i infrastrukturalnej.

„Polsko-Chińskie Forum Gospodarcze to doskonała okazja do wzmocnienia w Chinach wizerunku polskich przedsiębiorców jako silnych i godnych zaufania partnerów biznesowych. Na rynku chińskim Selena rozwija swoją działalność od kilku lat, a kraj ten pozostaje jednym z kluczowych rynków działalności Grupy. Z tego powodu cieszymy się, że mamy okazję uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu dla współpracy polsko-chińskiej” – dodaje Krzysztof Domarecki, przewodniczący rady nadzorczej Selena FM SA.

Podczas Forum przedstawione zostaną przykłady dotychczasowej współpracy między polskimi i chińskimi przedsiębiorstwami. Forum ma także ułatwić kontakty pomiędzy większą liczbą firm zainteresowanych obustronną współpracą i wymianą handlową.

Grupa Selena w Chinach obecna jest od pięciu lat. Sprzedaż i produkcję rozpoczęła w 2009 roku. Centrala firmy znajduje się w Shanghaju, a zakłady produkcyjne w Nantongu i Foshan. Grupa prowadzi sprzedaż w Chinach dzięki sieci ponad 130 dystrybutorów. Produkty Seleny obecne są w 22 najważniejszych prowincjach na terenie kraju. Chińskie zakłady Seleny produkują na rynek lokalny oraz na pozostałe rynki azjatyckie.

Pierwsze doświadczenia operacyjne na rynku chińskim Selena zdobywała rozpoczynając działalność spółki Selena Chinuri Foshan. Od 2009 roku zajmuje się ona produkcją uszczelniaczy na południu Chin, w prowincji Guangdong. Prowincja ta jest największym na świecie zagłębiem silikonowym i producenci uszczelniaczy w sposób naturalny lokują swoje zakłady produkcyjne właśnie tam.

Na początku 2011 roku, Selena uruchomiła produkcję seryjną pian poliuretanowych w Nantongu, specjalnej strefie ekonomicznej koło Szanghaju. Grupa z powodzeniem przeprowadziła inwestycję typu greenfield. Budowa przebiegła zgodnie z planem, zmieściła się w ramach założonego budżetu. Polscy specjaliści przeprowadzili rozruch zakładu, wprowadzili z sukcesem europejskie standardy produkcji i ustabilizowali jakość – co w Chinach jest trudne ze względu na dużą zmienność jakościową surowców. Mieszany zespół polsko-chiński łączy najlepsze praktyki obu kultur – doświadczenia Seleny z innych rynków ze znajomością chińskich uwarunkowań lokalnych pracowników. Zakład jest ulokowany niedaleko Szanghaju, ze względu na łagodniejszy klimat – bardziej odpowiedni dla pian poliuretanowych, które podczas produkcji nie lubią dużej wilgoci. Położenie w strefie ekonomicznej blisko Szanghaju ułatwia dostawy surowców i skraca dystans do klienta – odbiorcy pian poliuretanowych są głównie na północy kraju.

Chiny kuszą przedsiębiorców dużym potencjałem, ale pozostają jednym z najtrudniejszych rynków świata. Jest to rynek niezwykle dynamiczny, o dużym natężeniu konkurencji, na którym każda firma musi znaleźć własną receptę na sukces.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu