Burn dodaje energii polskiemu snowboardowi

Michał „Brelok” Ligocki, Wojtek „WuPe” Pająk oraz Tomek Wolak dołączają do grona najlepszych snowboardzistów na świecie wspieranych przez markę Burn.

Od 2009 roku Burn realizuje na całym świecie projekt, w ramach którego inspiruje, wspiera i promuje ludzi oraz ciekawe inicjatywy związane ze snowboardem. Jego częścią jest team Burn, do którego należą tak znani zawodnicy jak Stale Sandbech, Mathiue Crepel i Urlik Badertscher. Marka angażuje się także w zawody prestiżowej serii Ticket To Ride oraz European X Games.

W najbliższym sezonie Burn doda energii także polskiemu snowboardowi. Do lokalnego teamu zaproszeni zostali najlepsi zawodnicy: Michał Ligocki, Wojtek Pająk oraz Tomek Wolak.

Michał „Brelok” Ligocki swoją przygodę ze sportami zimowymi rozpoczął już w wieku 4 lat od nauki jazdy na nartach. Dosyć szybko porzucił dwie deski na rzecz dużo ciekawszego snowboardu. W pierwszym roku startów udało mu się wygrać liczne zawody w swojej grupie wiekowej. Kolejne lata przyniosły pierwsze sukcesy na arenie międzynarodowej. Michał od 2000 roku jest członkiem Kadry Narodowej. Od tego czasu młody zawodnik dumnie reprezentuje nasz kraj na arenie międzynarodowej, w tym już dwa razy na Igrzyskach Olimpijskich (Turyn 2006, Vancouver 2010).

Do teamu Burn dołączył także jeden z pionierów polskiego snowboardu – Wojtek Pająk. Na desce zaczął jeździć w 1994 roku i praktycznie od razu dołączył do Kadry Narodowej. Na swoim koncie ma liczne sukcesy, między innymi 1. miejsce w konkurencjach halfpipe i slopestyle w Mistrzostwach Polski w Szczyrku w 2006 roku. Obecnie Wojtek przenosi swoje umiejętności freestyle’owe poza trasy, jest jednym z kilku polskich snowboardzistów zajmujących się freeridem w wysokich górach.

Trzecim zawodnikiem w polskim teamie Burn jest Tomek Wolak. Mimo młodego wieku może się on pochwalić długą listą sukcesów w Polsce i za granicą. Wśród najważniejszych osiągnięć członka polskiej Kadry Narodowej należy wymienić mistrzostwo polski w konkurencjach slopestyle oraz big air w 2011 roku, czy 13. miejsce w Pucharze Świata w Bardonecchii.

Pod koniec listopada trzej członkowie teamu Burn wzięli udział w niesamowitej sesji zdjęciowej o wschodzie słońca zorganizowanej na austriackim lodowcu Stubai. Efekty ich pracy podziwiać można na blogu teamburn.blogspot.com.

Nowy team to dopiero pierwszy krok na drodze realizacji projektu Burn Snow w Polsce.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu