BGŻOptima ma ponad 30 tys. klientów

Po miesiącu od startu BGŻOptima, pierwszy w Polsce bank internetowy, specjalizujący się wyłącznie w oszczędzaniu, ma już ponad 30 tys. klientów. Od 20 grudnia bank wprowadza do swojej oferty nowy, 6. miesięczny depozyt o oprocentowaniu 6 proc. w skali roku.

– Pierwszy miesiąc funkcjonowania BGŻOptima pokazał, że Polacy chcą oszczędzać oraz zależy im na prostej, elastycznej i zrozumiałej ofercie. Liczba klientów, którzy zdecydowali się otworzyć u nas konta przekroczyła nasze oczekiwania – mówi Piotr Grzybczak, dyrektor zarządzający BGŻOptima. – aby w jeszcze większym stopniu spełnić ich oczekiwania, już niedługo zaczniemy wzbogacać naszą ofertę produktów oszczędnościowych o nowe rozwiązania. Od 20 grudnia można będzie skorzystać z nowego, sześciomiesięcznego depozytu o oprocentowaniu 6 proc. w skali roku – dodaje.

Jednocześnie lokata jednodniowa BGŻOptima dostępna będzie dla nowych klientów do 20 grudnia. Ci którzy otworzą konto oszczędnościowe przed 20 grudnia, będą mogli założyć lokaty jednodniowe do 28 grudnia. Każdemu, kto założy w tych terminach lokatę jednodniową, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, BGŻOptima gwarantuje nominalne oprocentowanie w wysokości 6,48 proc. w skali roku do końca kwietnia 2012 roku.

Od startu banku, czyli od 15 listopada na oszczędzanie z BGŻOptima zdecydowało się już ponad 30 tys. klientów. W ofercie banku znajduje się między innymi bezpłatne konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 4,6 proc. w skali roku, szeroka oferta depozytów od 1 do 24 miesięcy i przejrzysta oferta funduszy inwestycyjnych. Otwarcie konta oszczędnościowego w BGŻOptima nie jest związane z żadnymi dodatkowymi warunkami i odbywa się całkowicie zdalnie. Po wypełnieniu odpowiedniego formularza na stronie www.bgzoptima.pl klient podpisuje umowę poprzez SMS. Wcześniej żaden bank w Polsce nie oferował takiej możliwości.

BGŻOptima jest też pierwszym bankiem, w którym nie ma żadnych ograniczeń w wypłatach środków z konta oszczędnościowego. Wszystkie takie transakcje realizowane są za darmo. Wypłaty dokonywane są w formie przelewu na zdefiniowany wcześniej przez klienta rachunek powiązany w innym banku, co gwarantuje bezpieczeństwo środków. Zasilenie konta oszczędnościowego w BGŻOptima, poza pierwszym przelewem, może być realizowane z dowolnego rachunku. Z kluczowych produktów banku – lokaty jednodniowej i konta oszczędnościowego można wycofać swoje pieniądze w każdym momencie, bez żadnych opłat i co istotne przy zachowaniu wszystkich wypracowanych odsetek.

Bank BGŻOptima jest częścią Banku BGŻ, jednak jego oferta nie jest dostępna w oddziałach tego banku, a wyłącznie w Internecie. BGŻOptima to bank internetowy, skierowany do klientów, którzy chcą i lubią załatwiać swoje sprawy finansowe w sieci. To co przede wszystkim wyróżnia BGŻOptima wśród banków internetowych, to specjalizacja oszczędnościowa. Na stronie www.bgzoptima.pl, oprócz możliwości założenia konta i zarządzania oszczędnościami, klienci mogą się zapoznać z licznymi wskazówkami i poradami dotyczącymi oszczędzania. Dzielić się nimi będą pracownicy banku i zaproszeni eksperci. Bank udostępnia też wygodne narzędzia wspierające planowanie wydatków i zachęcające do oszczędności na co dzień.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu