Przejdź do treści

Wszystkie drogi prowadzą do Śródmieścia

Śródmieście jest pępkiem Warszawy, wokół którego kręci się cała stolica. Atrakcji jest tutaj niezliczona ilość – ale może nie wiecie o czymś, co rzeczywiście warto znać? Trudno nadążyć za nowymi miejscami, które wyrastają w centrum jak grzyby po deszczu. Chcemy Wam pomóc i przybliżyć ciekawe lokale!

Kultury nigdy dość

Warszawskie teatry nie mają sobie równych – wystawianie tu spektakle są znane na skalę krajową. Teatr Studio im. Witkiewicza, usytuowany w samym sercu stolicy, bo w Pałacu Kultury i Nauki, to przedsięwzięcie ambitne: ostatnio grają tu np. „Idiotę” na podstawie powieści Dostojewskiego czy spektakl „Fuera de campo” opracowany przez Teatr Tańca Zawirowania. Repertuar jest z założenia eklektyczny, zwykle oparty na adaptacjach współczesnej prozy, co spotyka się z wyjątkowym uznaniem publiczności.

W tym samym kultowym miejscu, czyli na parterze PKiN, mieści się słynna Kinoteka – jeden z najprężniejszych stołecznych ośrodków filmowych. Po Kinotece można spodziewać się właściwie wszystkiego – od superprodukcji, poprzez ambitne kino offowe, aż po ciekawe tematyczne festiwale. Już w pierwszym tygodniu grudnia odbędzie się tu na przykład 7. Festiwal Filmy Świata Ale Kino+. Będzie możliwość zobaczenia filmów na co dzień nieosiągalnych, bo spoza tzw. Świata Zachodniego, wybitne produkcje Ameryki Łacińskiej, Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu, które miały swoje premiery światowe na najważniejszych festiwalach filmowych. Jednak to nie wszystko co przygotowali organizatorzy: spodziewajcie się dyskusji, imprez tematycznych, a także… gorącej plaży w środku zimy!

A może tak oryginalny prezent?

Pomyśleliście o tym, że śródmiejskie atrakcje idealnie nadają się na prezent? My tak!

Nikt nie zaprzeczy, że kobiety lubią o siebie zadbać, a raczej – żeby ktoś o nie zadbał. Dlatego karnet do salonu Spa Natural będzie strzałem w dziesiątkę! W dodatku, można wybrać dowolną kwotę i rodzaj zabiegu. Polecamy na przykład masaż na orientalną nutę – relaks przy nastrojowej muzyce i odpowiednio dobranych aromatach. A może japońska kąpiel enzymatyczna, która detoksykuje i odżywia ciało, a jednocześnie wzmacnia układ odpornościowy? Wybór należy do Ciebie!

Natomiast jeśli chodzi o Panów, na pewno spodoba im się prezent w postaci wejścia do Rozrywkowego Centrum Miasta Hula Kula: do ich dyspozycji są wówczas kręgle (28 w pełni zautomatyzowanych, sterowanych komputerowo torów), bilard (największy klub w Warszawie), profesjonalna ścianka wspinaczkowa, a także obfite menu restauracji: przeróżne przekąski, napoje i dania.

Dla cudzoziemców i krajanów

Który przyjezdny z zagranicy nie chce spróbować pierogów? Jednak pieróg pierogowi nierówny… Natomiast jeśli damy komuś do skosztowania specjałów serwowanych przez Pierrogerię, automatycznie zakocha się on w tej potrawie. Do wyboru mamy wiele możliwości: zarówno tradycyjnie, z kapustą i grzybami, ruskie – ale także w wersji z czosnkiem, oraz takie innowacje jak nadzienie z oscypka lub sera pleśniowego i szpinaku. Specjalnością restauracji są pierogi z pieca: przekonajcie się, że żadna ich pochwała nie będzie przereklamowana!

Język kultury

Lubimy uczyć się języków, ale metody nie zawsze są ciekawe… Dlatego szkoła językowa Academia de la Lengua proponuje swoim klientom nie tylko ofertę stricte lingwistyczną, ale też poznawanie kultury innych krajów. W ofercie szkoły są wszystkie popularne języki, ale nacisk (jak sama nazwa wskazuje) kładzie się na hiszpański. Słuchacze mają możliwość uczestniczenia w organizowanej co semestr Fieście de la Lengua, na której serwowane są egzotyczne potrawy, a z głośników porywa do tańca latynoska muzyka. Zresztą słuchacze Academii wiedzą, jak się do niej poruszać: każdy z nich otrzymuje bonus w postaci zniżki na kurs tańców latynoamerykańskich i flamenco. Ponadto, można uczestniczyć w tzw. kółkach hobbystów, gdzie można dowiedzieć się więcej na wybrany temat i podyskutować w danym języku.

Na kawę z milusińskimi

Jeśli uważasz, że wyjście na kawę i posiadanie dzieci się wyklucza, jesteś w błędzie: Kredkafe jest miejscem, gdzie dzieciaki są bardzo mile widziane. Kawiarnia organizuje ciekawe warsztaty zarówno dla maluchów, jak i rodziców (np. tańce dla kobiet w ciąży, warsztaty ojcostwa), prowadzi regularne zajęcia i miniprzedszkole oraz organizuje przyjęcia urodzinowe. W menu natomiast znalazły się potrawy z restauracji 4YeGoodeFoode, w której królują pełnoziarniste mąki, wysokiej jakości nabiał i świeże warzywa, a zakaz wstępu mają polepszacze, konserwanty i antybiotyki: quiche, zupy-kremy i domowe ciasteczka i naleśniki mają dzięki temu wyborny smak.

Uważaj – Śródmieście wciąga i uzależnia!