Przejdź do treści

Syn Neptuna uchyla rąbka tajemnicy…

25 stycznia 2012r. w księgarniach pojawi się kolejna powieść Ricka Riordana – Syn Neptuna. Jest to druga część serii Olimpijscy Herosi. Już teraz wszyscy fani twórczości amerykańskiego autora mogą zapoznać się z pierwszym rozdziałem tej książki.

W drugiej części cyklu czytelnik przeżywa przygody z poznanymi już wcześniej Jason’em, Piper i Leo, nie tylko w świecie bogów greckich, ale i rzymskich. Pojawia się również wielu nowych bohaterów, którym przyjdzie się zmierzyć z potężnymi, zagrażającymi światu wrogami. Książka cechuje się wartką akcją, patosem i dużo dawką humoru.

Pierwszy rozdział został zamieszony na blogu poświęconym twórczości Riordana – rickriordan.pl. Jest to miejsce w sieci gdzie gromadzą się miłośnicy bestsellerowej serii dla młodzieży Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Młodzież tworzy także swoje opowiadania oparte o książki tego autora. Strona z miesiąca na miesiąc zyskuje coraz większą liczbę użytkowników, co nikogo nie dziwi, gdyż powieści Ricka Riordana nie znikają z list najczęściej czytanych książek na całym świecie.

Fani mitologicznego świata do końca grudnia mogą wziąć udział w konkursie ogłoszonym na blogu. Nie tylko pozwoli on zdobyć nowowydanego Syna Neptuna, ale da możliwość przeprowadzenia wywiadu ze znanym z tłumaczenia chociażby przygód Harrego Pottera Andrzejem Polkowskim, który to podjął się przekładu serii Olimpijscy Herosi.

Więcej informacji na: http://rickriordan.pl/