Staż kluczem do sukcesu

„Kluczowy Stażysta” ma za zadanie połączyć wiedzę naukowca i potencjał przedsiębiorcy oraz pomóc w rozwoju innowacyjności i konkurencyjności polskich przedsiębiorstw. 20 stycznia 2012 r. kończy się nabór na II cykl staży.

Projekt „Kluczowy Stażysta” to niezwykła okazja do sprawdzenia w praktyce wiedzy, którą pracownicy naukowi zdobyli na uczelni lub w jednostce naukowo-badawczej. Udział w projekcie umożliwia odbycie stażu w wybranym wielkopolskim mikro-, małym lub średnim przedsiębiorstwie i tym samym podniesienie poziomu innowacyjności i konkurencyjności danej branży. Staż może potrwać od 1 do 6 miesięcy. W tym czasie stażysta jest zobligowany do przepracowania 100 godzin na rzecz przedsiębiorstwa. Przedsiębiorca nie ponosi żadnych wydatków, ponieważ wynagrodzenie stażysty (3000 zł miesięcznie) jest w całości finansowane ze środków Unii Europejskiej.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w projekcie? Przyszły stażysta powinien zalogować się na stronie www.kluczowystazysta.paip.pl i wypełnić formularz. Następnie z bazy zalogowanych przedsiębiorstw lub „na własną rękę” znaleźć interesujące go przedsiębiorstwo, prowadzące działalność w sektorze zgodnym z jego zainteresowaniami naukowymi. Następnie, razem z przedsiębiorstwem, wypełnia dokumenty aplikacyjne, które składane są w siedzibie Poznańskiego Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Przedsiębiorca, który poszukuje naukowców do swojej firmy również powinien zalogować się na stronie projektowej i spośród zarejestrowanych osób wybrać tą, która mogłaby wprowadzić innowację do jego firmy. Następnie przedsiębiorca zaprasza (poprzez stronę internetową) pracownika naukowego do udziału w stażu, wypełnia dokumenty i składa je (osobiście lub listownie) w biurze projektu.

Pomysłodawcą projektu jest Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, który specjalizuje się w projektowaniu nowych metod transferu wiedzy naukowej do środowisk przedsiębiorczych, wspieraniu współpracy przedsiębiorców i inwestorów oraz w promocji innowacji i Przedsiębiorczości.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu