Przejdź do treści

Socotec wybiera Sage ERP X3 do reorganizacji systemu informatycznego w 30 państwach

Umowa warta wiele milionów Euro na licencje i utrzymanie systemu w biurach na całym świecie. Wdrożeniem projektu zarządzać będzie firma Logica.

Grupa Socotec, światowy lider w zakresie kontroli, pomocy technicznej, doradztwa i szkoleń dla sektorów budownictwa i nieruchomości, przemysłu i ochrony zdrowia, wybrała system Sage ERP X3 do wdrożenia w swoich biurach w 30 krajach, w których prowadzi działalność. Firma Logica zajmie się obsługą implementacji nowego systemu na 3000 stacji roboczych w biurach Socotec w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Nowy system będzie kontrolował całość działalności firmy, w tym księgowość i finanse, kontakty z klientami i zarządzanie projektami, a także planowanie usług, zarządzanie zakupami oraz analizę decyzji.

Zintegrowane międzynarodowe rozwiązanie do zarządzania, dostosowane do wymogów lokalnych

Socotec przebudowuje swój system informatyczny, aby stworzyć zintegrowane rozwiązanie dla kompleksowego zarządzania biznesem. Nowy, jednolity system zastąpi wiele różnych aplikacji użytkowanych przez spółkę. Ponadto, pomoże stymulować rozwój firmy w skali międzynarodowej, oferując elastyczność w zakresie obsługi różnorodnych systemów księgowych, prawnych lub podatkowych w krajach, gdzie grupa funkcjonuje.

Thierry Schindele, zastępca dyrektora finansowego Grupy Socotec oraz szef projektu wdrożenia systemu ERP, skomentował przedsięwzięcie w następujący sposób: „Bogate funkcjonalności rozwiązania Sage ERP X3, jego prostota oraz przyjazny interfejs bazujący na procesach graficznych dla każdej funkcji biznesowej, z pewnością usprawnią zaadoptowanie się użytkowników w nowym systemie. Jest to dla nas szczególnie ważne, ponieważ prowadzimy działalność w wielu lokalizacjach na całym świecie i w ramach różnych struktur. Dzięki temu, nasze zespoły będą mogły szybko i sprawnie poruszać się w nowym systemie informatycznym w krótkim czasie i bez większego wysiłku oraz nie będzie to wymagać dodatkowych szkoleń”.

„Kolejną zaletą Sage ERP X3 jest elastyczność. System można w bardzo prosty sposób dostosować do specyficznych standardów rachunkowych i wymagań prawnych danego kraju” – dodaje Didier Desmons, kierownik projektu ERP. „Nie mielibyśmy tej elastyczności w ‘dużym’ systemie klasy ERP. Kolejnym powodem do zadowolenia jest współpraca z firmą Logica, której międzynarodowe doświadczenie okazało się być istotnym czynnikiem przy podpisywaniu kontraktu, a ponieważ zaoferowany nam koszt całkowity wdrożenia był naprawdę konkurencyjny, jesteśmy przekonani, że podjęliśmy właściwą decyzję”.

Christophe Letellier, Dyrektor Generalny na Świat ds. Produktu Sage ERP X3 dodał: „Ten kontrakt wyraźnie podkreśla dwie sprawy. Po pierwsze – zdolność Sage ERP X3 sprostania wymaganiom zarówno firm rozwijających się, jak i firm międzynarodowych, dzięki bogatym funkcjonalnościom, elastyczności wdrożenia oraz przyjaznemu interfejsowi użytkownika. Po drugie – obecny kontrakt jest kolejnym potwierdzeniem sukcesu partnerstwa pomiędzy Sage i firmą Logica w zakresie uruchamiania Sage ERP X3 w skali międzynarodowej”.

Patrick Buttin, dyrektor w Logica France stwierdził: „Projekt jest idealnym przykładem sukcesu naszej współpracy z Sage, która dla średnich i dużych przedsiębiorstw jest naturalnym dostawcą rozwiązań klasy ERP. Umacnia on także naszą pozycję w segmencie średnich przedsiębiorstw. Biorąc pod uwagę dotychczasowe wdrożenia Sage ERP X3 oraz wypracowane w toku ich realizacji wyśmienite relacje, nasze partnerstwo z pewnością nadal będzie bardzo owocne”.

Ogłoszenie informacji o tym kontrakcie podąża w ślad za dobrymi wynikami finansowymi, generowanymi przez Sage ERP X3, który za ostatni rok może poszczycić się uzyskaniem 13% wzrostu. Chociaż sam produkt wywodzi się z Francji, w chwili obecnej 38% przychodów z Sage ERP X3 pochodzi spoza Francji, z różnych regionów, w których Grupa Sage prowadzi działalność.