Rusza pierwsza polska edycja konkursu Young Creative Chevrolet

14 grudnia 2011 r. rozpocznie się pierwsza polska edycja konkursu Young Creative Chevrolet skierowanego do studentów uczelni artystycznych oraz o profilach związanych z kategoriami konkursowymi: modą, filmem, fotografią i sztuką użytkową. W Europie będzie to już szósta edycja tego konkursu, który co roku przyciąga coraz więcej młodych artystów. Dzięki inicjatywie marki Chevrolet mają oni szansę rozwijać swoją kreatywność, a także doskonalić umiejętności u boku profesjonalistów.

Uczestnicy polskiej edycji konkursu będą mieli za zadanie stworzenie pracy nawiązującej do nowej kampanii marki Chevrolet „Make It Happen”, ukazującej ducha optymizmu i wykorzystania szans. Zgłoszenia będą oceniane w czterech kategoriach: moda, film, fotografia i sztuki wizualne. Autorzy najciekawszych projektów będą mieli nie tylko szansę zaprezentować swoje prace na forum krajowym, ale i międzynarodowym, bowiem laureaci polskiej edycji konkursu walczyć będą o nagrodę główną w europejskiej rundzie finałowej.

„Chevrolet jest pod wrażeniem twórczości cyklicznie prezentowanej w konkursie Young Creative Chevrolet. Jesteśmy dumni z tego, że poprzez tę inicjatywę możemy wspierać wschodzących artystów i projektantów. Wnioskując z ostatnich pięciu edycji konkursu możemy spodziewać się jeszcze bardziej kreatywnych prac w tegorocznej edycji Young Creative Chevrolet” — powiedział Wayne Brannon, prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe.

W 2011 roku w Young Creative Chevrolet wzięło udział 155 studentów z 22 krajów europejskich.

Termin nadsyłania zgłoszeń uczelni do udziału w konkursie upływa 31 stycznia 2012 r. Szczegóły dotyczące Young Creative Chevrolet są dostępne na stronie www.youngcreativechevrolet.eu

Patronami medialnymi wydarzenia są Digital Camera, artinfo.pl, students.pl, dlastudenta.pl oraz Radio Kampus.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu