PPPortal.pl publikuje drugą część poradnika dotyczącego PPP

Branżowy serwis internetowy poświęcony partnerstwu publiczno–prywatnemu – PPPortal.pl, kontynuuje serię bezpłatnych publikacji, dotyczących Umowy o PPP. Tym razem porusza zagadnienie schematu tego dokumentu.

W ubiegłym tygodniu redakcja portalu opublikowała pierwszą część poradnika, poświęconą zagadnieniom standaryzacji i dobrych wzorców w umowach o PPP. W tym tygodniu przyszła pora na część drugą, która jest zatytułowana „Zagadnienia standaryzacji i schemat wyglądu umowy o PPP”.

Podobnie jak pierwsza część, także druga powstała w konsultacji z uznanym ekspertem z zakresu partnerstwa publiczno-prywatnego – Witoldem Grzybowskim.

– W kolejnej części poradnika prezentujemy propozycję schematycznej umowy, opartej na umowach już sporządzonych i standaryzacji opracowanej na zlecenie Ministerstwa Gospodarki. Ta propozycja zawiera uproszczony spis i objaśnienia do klauzul kontraktu określanego przez ustawę z dnia 9 stycznia 2008 r. o partnerstwie publiczno-prywatnym, jako umowę zawieraną między stronami. Kolejność postanowień tej schematycznej umowy została ułożona zgodnie z typowym porządkiem umów – wyjaśnia we wstępie do poradnika Ewa Glinkowska-Neuman.

Poradnik dostępny jest nieodpłatnie na stronie: http://www.ppportal.pl/index.php?Itemid=59&option=com_docman

Za tydzień, w portalu ukaże się trzecia, ostatnia już część poradnika.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu