Chcesz więcej zarabiać? Certyfikaty z obszaru Zarządzania Projektami mają wpływ na wysokość wynagrodzenia

CTPartners SA – lider polskiego rynku szkoleń i doradztwa w zakresie zarządzania IT, spółka z Grupy Kapitałowej Infovide-Matrix, informuje, że znajdujące się w naszej ofercie certyfikaty z obszaru Zarządzania Projektami i Programami mają wpływ na uzyskanie wyższego wynagrodzenia.

Kierownicy projektów posiadający certyfikaty z obszaru PPM (Programme and Project Management) uzyskują wyższe wynagrodzenie od managerów, którzy takich certyfikatów nie posiadają. Tak wynika z raportu, który powstał w listopadzie 2011 roku, na podstawie badań przeprowadzonych przez Johna Thorpe, Dyrektora Zarządzającego Arras People oraz specjalisty zarządzania projektami rekrutacji.

John Thorpe w swoim raporcie szukał odpowiedzi na jedno z najczęściej zadawanych przez praktyków zarządzania projektami i programami pytań: jaką wartość niesie ze sobą zdobywanie kolejnych certyfikatów i akredytacji?

Z raportu jasno wynika, że na rynku zachodnim, coraz bardziej widoczna jest tendencja do stawiania kierownikom projektów, wymogu posiadania certyfikatów PRINCE2®. Certyfikaty te stały się, de facto, standardem dla wielu pracodawców i firm rekrutacyjnych.

„ Podobne tendencje można już zauważyć również na naszym rynku. Wyniki badania przeprowadzonego w Polsce przez firmę Antal International, wskazują, że coraz więcej pracodawców poszukuje u nas wysoko wykwalifikowanych specjalistów i managerów, a atutem mającym wpływ na ich wynagrodzenie (zwłaszcza w branżach IT i Telekomunikacji ) jest posiadanie specjalistycznych certyfikatów, takich jak np. PRINCE2®.” – powiedział Piotr Górny, Starszy Konsultant i akredytowany Trener PPM w CTPartners.

Biorący udział w badaniu managerowie wskazali na trzy, ich zdaniem, najpopularniejsze i jednocześnie przynoszące największe korzyści finansowe, certyfikaty:

  • PRINCE2 ® – 51,7%
  • MSP ® (Managing Successful Programmes) – 13,5%
  • APMP (Association of Proposal Management Professional) – 9,4%

„CTPartners posiada, nadany przez APMG, status Accredited Training Organization w zakresie szkoleń z obszarów PRINCE2®, MSP® oraz, jako jedyni w Polsce, z obszaru EVM (Earned Value Management). Akredytacje te umożliwiają nam organizację akredytowanych szkoleń i egzaminów z tych obszarów. Certyfikaty PRINCE2® od dawna cieszą się w Polsce ogromną popularnością. W tym roku CTPartners wzbogaciło swoją ofertę o kolejne szkolenia z obszaru PPM: MSP® oraz EVM i już widzimy spore zainteresowanie tymi metodykami. Uczestnicy szkoleń bardzo wysoko oceniają korzyści z nich płynące, co może być potwierdzeniem wyników badań uzyskanych przez Johna Thorpe’a. My natomiast mamy satysfakcję, że dostarczamy klientom ofertę dopasowaną do ich potrzeb, a przede wszystkim do zmieniającego się rynku pracy”- dodał Piotr Górny.

Dokładne omówienie badań Johna Thorpe’a można znaleźć na stronie Arras People.

Raport z badania przeprowadzonego przez firmę Antal International dostępny jest na stronie www.news.antal.com