Anna Sierpińska na czele rankingu 100 Kobiet Biznesu

Anna Sierpińska, Dyrektor Personalny oraz Członek Zarządu Jeronimo Martins Dystrybucja, zajęła pierwsze miejsce w rankingu 100 Kobiet Biznesu. Organizatorem rankingu jest dziennik ekonomiczny „Puls Biznesu”.

Jest to pierwsza edycja rankingu 100 Kobiet Biznesu, której redaktor prowadzącą jest Monika Richardson. Zgodnie z restrykcyjnymi kryteriami rankingu warunkiem uczestnictwa było stanowisko prezesa lub członka zarządu kandydatki, dodatnia dynamika wzrostu przychodu i zysku firmy w latach 2009-2010, a także przychód nie mniejszy niż 5 mln zł w ubiegłym roku. Dodatkowo przedsiębiorstwa musiały wykazać się dużą wrażliwością i odpowiedzialnością społeczną.

Uroczysta gala rankingu 100 Kobiet Biznesu odbyła się 8 grudnia br. w Auli Fizyki Politechniki Warszawskiej. Podczas wydarzenia wręczono nagrody kobietom polskiego biznesu, które współtworzą sukces swoich firm. Pierwszą damą polskiego biznesu została Anna Sierpińska, Dyrektor Personalny oraz Członek Zarządu Jeronimo Martins Dystrybucja.

Pierwsze miejsce w rankingu 100 Kobiet Biznesu to bardzo miłe i cenne wyróżnienie. Jestem przede wszystkim mamą – to moja najważniejsza, najbardziej świadoma rola – zaś praca, jest dla mnie pasją i przyjemnością – powiedziała Anna Sierpińska, Dyrektor Personalny Jeronimo Martins Dystrybucja. Zatrudniamy ponad 35 tys. osób, w tym 28 tys. kobiet. Nasi pracownicy z kolei mają blisko 35 tys. dzieci. To takie społeczeństwo w pigułce. Chciałabym podkreślić, że ta nagroda, to wyróżnienie dla 28 000 kobiet pracujących w Biedronce, które każdego dnia z sukcesem łączą życie zawodowe z życiem rodzinnym. Mój największy sukces, to oprócz współtworzenia marki Biedronka, zbudowanie siły naszych akcji społecznych. Cieszę się, że firma, która stała się liderem rynkowym w swojej branży, może pomagać innym i zmieniać świat na lepsze. Lubię mieć świadomość, że współuczestniczę w tworzeniu nowych rozwiązań, w takim małym zmienianiu świata na lepsze – dodała laureatka.

Anna Sierpińska jest związana z Jeronimo Martins Dystrybucja od 1995 r. Przez wiele lat zarządzała marketingiem, komunikacją i PR marki Biedronka. Od początku współtworzyła również CSR firmy. Funkcję dyrektora personalnego i członka zarządu pełni od ubiegłego roku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu