Przejdź do treści

Stadion Wrocław z własną telewizją

Firma Software Mind SA wdrożyła na Stadionie Miejskim we Wrocławiu system Software Mind MultiMedia Sport Solution, który wraz z 260 ekranami HD o wielkości 42 cali będzie tworzyć niezwykłą multimedialną telewizję. Zadaniem wdrożonego rozwiązanie jest dostarczanie i zarządzanie wysokiej jakości sygnałem telewizyjnym w jakości HD, zarządzanie strumieniami multimedialnymi, reklamami i treścią sponsoringową.

Firma Software Mind SA dostarczyła system telewizji cyfrowej IPTV, na który składają się urządzenia oraz specjalistyczne oprogramowanie zapewniające m.in.: transmisję sygnałów z kamer, z wozów transmisyjnych, broadcasterów i systemu CCTV, precyzyjne zarządzanie reklamą i szatą graficzną, dostęp do serwisów dedykowanych i informacyjnych oraz usługę wideo na życzenie (VoD).

Software Mind MultiMedia Sport Solution stanowi nowoczesny multimedialny kanał komunikacji, którego głównym celem jest przekazywanie odpowiednio dostosowanej i precyzyjnie kierowanej informacji. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu stadion zwiększa swój potencjał w sferze generowania dodatkowego zysku z emisji reklam oraz informacji o dostępnych dodatkowych usługach. System umożliwia między innymi prezentację wizualizacji obiektu oraz informację o dostępnych środkach transportu publicznego po zakończeniu imprezy odbywającej się na stadionie. Funkcjonujące serwisy interaktywne są swego rodzaju „mapami stadionowymi” pomagającymi w poruszaniu się po obiekcie; przekazują informacje o działających na nim restauracjach, sklepach kibica, pozwalają na wgląd w tabele wyników czy sportową historię występujących zawodników. System zapewnia także przekazywanie informacji o kolejnych zaplanowanych imprezach sportowych i ważnych wydarzeniach kulturalnych odbywających się na stadionie.

Dzięki możliwości przekazywania dedykowanej informacji na każdy z 260 nośników objętych rozwiązaniem IPTV, system umożliwia optymalne dostosowanie treści i usług do każdej grupy odbiorców znajdujących się na stadionie (loża VIP, business club, loże komentatorskie i prasowe, pomieszczenia UEFA, restauracje i punkty gastronomiczne, sale konferencyjnie, szatnie, inne strefy publiczne na stadionie). Ma to istotny wpływ na znaczne podniesienie rangi obiektu i pozyskanie czołowych reklamodawców.

Wrocławski obiekt jest drugim w Polsce, na którym działa stadionowa telewizja. Na Stadionie Wisły Kraków działa również rozwiązanie firmy Software Mind SA – Software Mind MultiMedia Sport Solution.