Amadeus i Polskie Linie Lotnicze LOT rozszerzają współpracę

Firma Amadeus, wiodący partner technologiczny i dostawca usług przetwarzania danych dla światowej branży turystycznej, oraz Polskie Linie Lotnicze LOT, jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie Wschodniej, podpisały długoterminową umowę dotyczącą udostępniania usług full content. Zawarte porozumienie gwarantuje użytkownikom systemu Amadeus na całym świecie dostęp do pełnej gamy informacji o taryfach, zasobach i rozkładach lotów polskiego przewoźnika.

Dzięki zawartej umowie informacje o rozkładach lotów, cennikach i ostatnich wolnych miejscach w rejsach PLL LOT będą dostępne za pośrednictwem systemu Amadeus co najmniej w takim wymiarze i na takich warunkach, jak za pośrednictwem witryny internetowej przewoźnika.

– Ze względu na strategiczne położenie w centrum Europy, Polskie Linie Lotnicze LOT są dla naszych abonentów kluczowym przewoźnikiem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania długoterminowej umowy z PLL LOT, będącej naturalną kontynuacją udanej współpracy, którą rozwijamy od wielu lat – powiedział David Doctor, Dyrektor ds. Marketingu Dystrybucji w firmie Amadeus.

– Jesteśmy przekonani, że nowy etap współpracy z firmą Amadeus przyniesie naszym partnerom z biur podróży istotne korzyści, zapewniając łatwiejszy, pełny dostęp do aktualnych informacji o naszej ofercie – powiedział Marcin Piróg, Prezes Polskich Linii Lotniczych LOT. – Umowa ta jest zgodna z naszą strategią dotyczącą usprawniania dystrybucji poprzez kanał biur podróży i pozwoli wzmocnić naszą obecność zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym – dodaje.

Firma Amadeus zawarła w ostatnim czasie podobne długoterminowe umowy na dostarczanie informacji z kilkoma kluczowymi przewoźnikami lotniczymi, takimi jak Turkish Airlines, airberlin, TAP Portugal czy Alitalia.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu